Miasto finansuje hostel dla osób LGBT i bezdomnych

Hostel interwencyjny dla bezdomnych, dyskryminowanych i z grup mniejszościowych prowadzi w Krakowie Fundacja Głos Serca. Fundacja ma wsparcie finansowe miasta Krakowa. W tym roku pomoc w tym miejscu uzyskało 25 osób.

Jak informuje na swojej stronie Fundacja Głos Serca, hostel interwencyjny to miejsce, w którym fundacja „pomaga ludziom zbudować w sobie poczucie koherencji życiowej i własnego sprawstwa, aby szybciej mogli wyjść z trudnej sytuacji życiowej”. W hostelu znajduje się 12 pokoi mieszkalnych, pozwalających „na zapewnienie podstawowych potrzeb każdego człowieka oraz dających szansę na znalezienie ukojenia i możliwości naprawy swej sytuacji życiowej”.

Rok 2020 dla kilkorgu z naszych beneficjentów kończy się rozstaniem z nami 😒 Jednak takich rozstań chcielibyśmy mieć…

Posted by Fundacja Głos Serca on Sunday, November 29, 2020

Pomoc mieszkaniowa oraz wsparcie psychologiczne to nie wszystko. „Mieszkańcom naszego Hostelu pomagamy odbudować w sobie zagubione poczucie sprawności życiowej, pewności siebie aby mogli dążyć do samorozwoju w różnych sferach swego życia” – podkreśla fundacja.

Wsparcie obejmuje 12 osób, którym zapewnia się pobyt w pokojach wyposażonych w łóżka, pościel oraz szafy, meble do przechowywania rzeczy osobistych. W hostelu jest wyposażona kuchnia umożliwiająca przygotowanie posiłku oraz łazienki umożliwiające dokonanie zabiegów higienicznych jak również wypranie i wysuszenie ubrań. W razie potrzeby goście mają zapewnioną odzież i środki czystości.

Ponieważ dużo ludzi w trudnej sytuacji pyta o hostel dla bezdomnych osób LGBTQiA odpowiadam:Moja inicjatywa dotycząca…

Posted by Alicja Szczepańska on Tuesday, December 22, 2020

Jak przyznaje fundacja, inicjatywa jest finansowana przez miasto Kraków. Potwierdza to na swoim Facebooku radna Alicja Szczepańska. „Ponieważ dużo ludzi w trudnej sytuacji pyta o hostel dla bezdomnych osób LGBTQiA odpowiadam: Moja inicjatywa dotycząca tego hostelu na stałe weszła do budżetu miasta. Władze Krakowa jako pierwsze w kraju zrealizowały bardzo ważny postulat” – napisała radna na swoim profilu.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie