Miasto zamienia działkę pod bloki na dwa mieszkania

Działkę o powierzchni 9,11 ara, znajdującą się przy ul. Bochenka, przeznaczoną pod budowę bloku, miasto zamieni na dwa mieszkania. Grunt otrzyma spółka Cracovia Property, deweloper stawiający osiedle w tym rejonie, w sąsiedztwie szpitala św. Rafała.

Formalnie działka należy do Skarbu Państwa, którego nieruchomościami na terenie Krakowa zarządza prezydent miasta. Wojewoda małopolski wyraził zgodę na zamianę.

Fot. Screen MSIP Kraków

Chodzi o działkę o powierzchnio 9,11 ara. Nieruchomość nie podlega żadnym ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania, ale w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa teren przeznaczony jest pod usługi i zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Do tego w sąsiedztwie stoją już wysokie bloki. Można więc na tej działce postawić biurowiec lub blok mieszkalny. Wartość nieruchomości wynosi 1,216 mln złotych (do tego dochodzi jeszcze 279,68 tys. zł podatku Vat).

W zamian miasto dostanie dwa mieszkania. Jedno przy ul. Wrocławskiej, drugie – przy ul. Kuklińskiego. Pierwsze ma 66,84 m kw., drugie – 50,55 m kw. Do obu przypisane są miejsca garażowe. Wartość obu mieszkań jest mniejsza o 38,3 tys. złotych od wyceny działki i taką kwotę deweloper dopłaci w gotówce do zamiany.

(GS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie