Michał Drewnicki (PiS): Nie dla podwyżek cen biletów MPK i abonamentów na strefę parkowania

Czy mieszkańców Krakowa czekają duże podwyżki cen biletów MPK i abonamentów na strefę płatnego parkowania? Takie propozycje przedstawili urzędnicy z Zarządu Transportu Publicznego. Radni PiS mówią nie tym podwyżkom. Taką deklarację składa wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie ma żadnych szans, byśmy poparli projekt zmian dotyczący opłat w strefie płatnego parkowania – mówi Michał Drewnicki (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa. Według niego podniesienie cen abonamentów dla mieszkańców jest nie do przyjęcia. – A to w połączeniu z proponowanymi równocześnie podwyżkami cen biletów MPK spowoduje tylko zdenerwowanie wśród krakowian – podkreśla radny PiS.

Michał Drewnicki (fot. Twitter)

Michał Drewnicki uważa, że propozycje dotyczące podwyżek biletów MPK i abonamentów na parkowanie w strefie to dowód, że prezydent Jacek Majchrowski i dyrektor Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek nie radzą sobie z finansami w czasie epidemii. – Rozumiem trudną sytuacje, ale nie można kosztem mieszkańców łatać dziury w dochodach – dodaje wiceprzewodniczący rady.

GS

Szykują się duże podwyżki cen biletów! Nie będzie już biletów 20-minutowych

Najnowsze

Co w Krakowie