Mieszkańcy chcą uratować zielone płuca Mistrzejowic. Jest petycja w tej sprawie!

Musisz przeczytać

Mieszkańcy Krakowa zbierają głosy pod petycją, by zatrzymać wycinkę 126 drzew na terenie Fortu 48 Batowice na osiedlu Złotego Wieku w Krakowie. 

Decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków, Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie dostał zgodę na wycinkę drzew w okolicach fortu, które zagrażają ludziom. Nie zgadzają się z tym mieszkańcy osiedla, którzy domagają się zmiany decyzji i „rewizji koncepcji docelowego wyglądu zieleni fortecznej”. 

„To miejsce to zielone płuca Mistrzejowic i Krakowa, miejsce rekreacji mieszkańców, miejsce spotkań z dziką przyrodą. Chcemy, aby takie pozostało. Występujemy w imieniu zarówno ludzi szukających tu wytchnienia w cieniu drzew, wśród śpiewu ptaków i zapachu kwitnących robinii akacjowych, czeremch, bzów, jaśminów, ale także w imieniu tych, którzy sami mówić nie potrafią – drzew i krzewów oraz ich mieszkańców: w tym nietoperzy, wiewiórek, jeży, łasic, kun, kretów, przeróżnych gryzoni, zajęcy, lisów, puszczyków, dzięciołów, wron, grzywaczy, sójek, kosów, drozdów, zięb, sikorek, przeróżnych owadów…” – napisali w petycji.

„Wykarczowanie „serca” Parku to nie tylko zwiększona temperatura latem, mniej cienia i tlenu, to także odebranie domu wielu zwierzętom i odebranie temu miejscu swoistego charakteru i urody” – dodali.

Petycja „Ratujmy zielone płuca Mistrzejowic – apel o zmianę decyzji w sprawie pozwolenia na wycinkę 126 drzew na Forcie 48 Batowice” dostępna jest tutaj.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca