Mieszkańcy zaparkują za darmo pod Castoramą. Kolejny etap budowy tramwaju do Mistrzejowic

We dzisiaj (16 kwietnia) rozpoczynają  się prace związane z przebudową ciepłociągu przy budowie tramwaju do Mistrzejowic. W związku z robotami parking wzdłuż budynków przy ul. Meissnera będzie czasowo wyłączony z użytkowania. Zastępcze miejsca postojowe dla mieszkańców wyznaczono przy sklepie Castorama oraz naprzeciwko wieżowca Pilot Tower.

Po ukończeniu prac nad nowymi elementami, przeprowadzane są przepięcia, a następnie demontaż starej infrastruktury. Sieci podziemne umieszcza się głównie pod chodnikami, parkingami, ścieżkami rowerowymi oraz w pasach zieleni. Pozwala to na łatwy dostęp do instalacji w czasie naprawy lub prac konserwacyjnych. W przypadku naprawy nie wymaga to naruszania nawierzchni jezdni, co minimalizuje zakłócenia w ruchu drogowym.

W związku z prowadzonymi pracami parking przy ul. Meissnera 4 i 6 będzie sukcesywnie zamykany wraz z postępem robót. Teren, który będzie objęty pracami w pierwszej kolejności, został zaznaczony na grafice:

Dla mieszkańców zostaną wyznaczone miejsca zastępcze – przy Castoramie (od strony ul. Młyńskiej), a także na ul. Pilotów przy biurowcu Pilot Tower (na zamkniętym odcinku drogi).

Prace przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic trwają już dziewiąty miesiąc. O tym co udało się zrobić pisaliśmy tutaj: 

Dziewiąty miesiąc prac przy budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic (ZDJĘCIA)

Najnowsze

Co w Krakowie