Atrakcyjne mieszkania w centrum Krakowa na sprzedaż. Duże i małe. Ceny też różne

Basztowa, Długa, Bosacka, Zyblikiewicza, al. Słowackiego, pl. Na Groblach i pl. Kossaka – w tych lokalizacjach, w ścisłym centrum Krakowa, znajdują się mieszkania, które miasto wystawia na sprzedaż. Jedno ma ponad 150 metrów kwadratowych, drugie – 120, powierzchnia większości mieści się między 70 a 85 m kw, najmniejsze ma zaledwie 20 m kw. I aby je kupić trzeba mieć 200 tys. złotych. Za największe i najdroższe mieszkanie miasto chce dostać ponad 1,1 mln złotych.

Mieszkania w centrum Krakowa miały być sprzedane już wiosną. Ale przetargi, które miały wyłonić nowych właścicieli, zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa. Teraz Urząd Miasta powraca ze swoją ofertą. Pierwszy przetarg, podczas którego licytowane będą mieszkania w samym centrum Krakowa, planowany jest już na 30 czerwca. Kolejne licytacje wyznaczono na 4 i 6 sierpnia.

Urząd Miasta Krakowa wystawia na sprzedaż kilka atrakcyjnych mieszkań, zlokalizowanych w ścisłym centrum. Na licytację trafią lokale przy ul. Basztowej, Długiej, Bosackiej, al. Słowackiego i na pl. Kossaka. Na najmniejsze i najtańsze z mieszkań trzeba mieć 200 tys. złotych, najdroższe i największe kosztuje ponad 1,1 mln złotych.

Zobacz, gdzie i co można kupić

Pl. Juliusza Kossaka 3 – 156,6 m kw.

Zdjęcie 1 z 9

Ponad 150-metrowe mieszkanie znajduje się w kamienicy przy pl. Juliusza Kossaka 3, wybudowanej w 1920 roku. To budynek na rogu pl. Kossaka i ul. Kazimierza Morawskiego, prowadzącej do przejścia podziemnego koło Jubilata. Sprzedawany lokal mieszkalny jest na II piętrze, ma jasną kuchnię, łazienkę, pięć pokoi (największy o powierzchni 26,5 m kw.), dwa pomieszczenia gospodarcze. Mieszkanie wymaga remontu i co ważne – musi być on prowadzony w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Cena wywoławcza to 1,124 mln złotych.

Najnowsze

Co w Krakowie