Mieszkanie plus w Krakowie. Zasady naboru, wysokość czynszu, przykładowe mieszkania [zdjęcia]

Musisz przeczytać

W poniedziałek, 31 maja rozpoczyna się nabór chętnych na wynajęcie mieszkań wybudowanych w Krakowie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Oto wszystko co musisz wiedzieć – kto może się starać o mieszkanie plus, jakie są zasady rozdzielenia mieszkań, za co można dostać punkty, ile trzeba będzie płacić.

31 maja rozpoczyna się rekrutacja do mieszkań powstających w Krakowie w ramach rynkowej części rządowego programu Mieszkanie Plus. Nabór chętnych potrwa do 20 czerwca. Do rozdzielnia jest 481 mieszkań wybudowanych na osiedlu na Klinach – przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej. Oto przykładowe mieszkania:

Mieszkanie Plus w Krakowie - przykładowe lokale do wynajęcia

Mieszkanie Plus w Krakowie - przykładowe lokale do wynajęcia

Oto niezbędne informacje dla chętnych do wynajęcia mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

Jak złożyć wniosek

Wnioski o najem mieszkania można składać za pośrednictwem strony internetowej www.krakow.mdr.pl.

Złóż wniosek – Mieszkanie Plus Kraków (mdr.pl)

Nabór będzie prowadzony w dwóch etapach. W pierwszym przyznawane będą punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów. W drugim oceniana będzie tzw. zdolność czynszowa – czy rodzina będzie w stanie płacić czynsz.

Za co punkty?

• Posiadacze wkładu oszczędnościowego, gromadzonego na rachunku bankowym na cele mieszkaniowe, którego imienny dowód stanowi książeczka mieszkaniowa – wystawiona do dnia 23 października 1990 roku (5 pkt).
• Rodziny z dziećmi (5 pkt za każde dziecko).
• Młodzi dorośli, w wieku 18 – 35 lat (5 pkt).
• Absolwenci wyższych uczelni (5 pkt).
• Osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Krakowie (5 pkt).
• Osoby z niepełnosprawnościami (osoby do 16 r.ż. – 8 pkt, osoby powyżej 16 r.ż. – 8 pkt, jeśli niepełnosprawność jest w stopniu znacznym, a 5 pkt – jeżeli w umiarkowanym).
• Seniorzy mający ukończone 65 lat (8 pkt).
• Repatrianci (5 pkt).
• Osoby, które w ciągu 2 lat przed dniem ogłoszenia naboru złożyły wniosek o mieszkanie komunalne, jednak został on odrzucony z powodu posiadania tytułu prawnego do lokalu (5 pkt).

Wysokość opłat

Średnia stawka czynszu oferowanych mieszkań będzie wynosiła 28,85 zł./mkw. Pozostałe opłaty mieszkaniowe to: własne rachunki (każde mieszkanie ma indywidualne liczniki) oraz opłata eksploatacyjna: 5,5 zł/mkw.

Inwestycja przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej zostanie objęta dopłatami do czynszów w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Jest to możliwe dzięki włączeniu się krakowskiego samorządu w proces naboru przyszłych najemców mieszkań. Szacuje się, że wysokość dopłaty dla czteroosobowej rodziny może wynieść nawet 530 złotych miesięcznie.

Trzeba mieć też pieniądze na kaucję. Minimalna kaucja – to 3-krotność miesięcznego czynszu. Można też zadeklarować kaucję w wysokości 6-krotności czynszu – wówczas nie będzie sprawdzana wiarygodność czynszowa.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca