„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Mieszkanie w Krakowie – dobra inwestycja?

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Inwestować można w akcje, w złoto, w bitcoiny, można też pieniądze odkładać na oszczędnościowe konto. Jednak zakup nieruchomości często okazuje się najbardziej opłacalną inwestycją, która szybko się zwraca i staje się zabezpieczeniem na gorsze ekonomicznie czasy lub emeryturę. Nie każde mieszkanie jednak będzie cieszyć się powodzeniem wśród potencjalnych lokatorów. Wybierając lokum, warto wybrać dzielnicę i osiedle, których walory przekonują do zamieszkania w niej na dłużej i miasto przyjazne mieszkańcom.

Kraków to nie tylko zabytki

Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, największy rynek w Europie, Kazimierz oraz Nowa Huta, bliskość Zakopanego, Wieliczki czy Bochni – miejsc, dla których warto odwiedzić Kraków, jest bez liku. Jednak oprócz zabytków miasto może pochwalić się bogatą ofertą kulturalną, najstarszym uniwersytetem w naszym kraju, szybkimi tramwajami, siecią ścieżek rowerowych, Multikinem czy Parkiem Wodnym. W mieście można przez cały rok korzystać też z licznych restauracji, barów i pubów serwujących dania z każdego zakątka świata. Życie w Krakowie ułatwiają również liczne centra handlowe, punkty usługowe, a lotnisko w podkrakowskich Balicach tylko w zeszłym roku obsłużyło 6,7 mln pasażerów. Nic więc dziwnego, że przyjeżdżają tutaj turyści ani ani że coraz więcej osób pozostaje w nim na zawsze.

W jakiej dzielnicy szukać mieszkania?

Kraków podzielony jest na 18 dzielnic, z których każda ma wady i zalety. Lokal mieszkalny w centrum czy na Kazimierzu bardzo łatwo wynająć turystom oraz studentom najstarszej polskiej uczelni wyższej lub AGH. Jednak najbardziej stabilnymi i wypłacalnymi lokatorami są młode rodziny oraz doświadczeni pracownicy, którzy w Krakowie znaleźli pracę z godną pensją i czują się pewnie na rynku pracy. To właśnie takie osoby poszukują mieszkania w dzielnicy, dobrze skomunikowanej z centrum miasta i gwarantującej dostęp do opieki medycznej, do szkół i przedszkoli, z dobrym dojazdem do pracy.

Prądnik Czerwony – mieszkania przyjazne rodzinom

Oddalona zaledwie o ok. 5 km od historycznego centrum dzielnica Prądnik Czerwony, to miejsce, które słynie w szczególności z siedziby Multikina (jedynego w Krakowie), Parku Wodnego z licznymi atrakcjami dla całych rodzin, z zielonych skwerów i parków oraz nowoczesnych osiedli, w których mieszkańcy nie tylko mogą cieszyć się własnym lokum, ale też miejscami garażowymi i przyjazną infrastrukturą. To o mieszkania w tej dzielnicy najczęściej pytają potencjalni lokatorzy, między innymi pracownicy pobliskiego centrum biurowego, którzy cenią krótkie dojazdy do pracy, spokój, ciszę, możliwość robienia zakupów w małych i dużych sklepach zaledwie kilka kroków od swojego bloku. Apartamenty Kaskada, w których prowadzona jest sprzedaż mieszkań z 3 etapu budowy tego eleganckiego osiedla, https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 mogą stać się więc łatwym sposobem na szybkie zyski z wynajmu mieszkania przyjezdnym, którzy w Krakowie chcą pozostać na zawsze.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca