Mieszkasz w kawalerce? Mały narożnik z funkcją spania zapewni Ci komfortowy sen

Gdy masz do dyspozycji ok. 20-metrowe M1 w bloku, urządzanie kawalerki na ogół będzie wiązało się z kompromisami. Na szczęście ustępstwa nie muszą oznaczać niższego komfortu życia, a zwłaszcza pogorszenia jakości snu. Mały narożnik z funkcją spania zapewni Ci efektywny wypoczynek nocny. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyska też cała aranżacja Twojego wnętrza.

Dlaczego mały narożnik z funkcją spania stanowi optymalny wybór do kawalerki?

Kawalerka to jedna przestrzeń, pełniąca funkcję salonu, sypialni, kuchni, jadalni, garderoby, a nierzadko także domowego biura. Trudno byłoby podzielić mierzące 20-30 metrów kwadratowych mieszkanie na osobne strefy z kompletnym umeblowaniem. Dlatego w kawalerkach królują kompaktowe meble typu dwa i więcej w jednym. W strefie sypialniano-dziennej na pierwszy plan wysuwa się mały narożnik z funkcją spania. Niewielki, elegancki wypoczynek można błyskawicznie zamienić w pełnowymiarowe, komfortowe łóżko do codziennego spania dla dwóch osób.

Co ważne, odpowiednio dobrany i ustawiony narożnik sprawdzi się jako dyskretny separator przestrzeni, oddzielając część sypialniano-dzienną od kuchennej. Taki zabieg aranżacyjny sprawi, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze, atrakcyjniejsze i bardziej uporządkowane.

Mały narożnik z funkcją spania – wymiary rekomendowane do kawalerki

Podczas zakupu małego narożnika z funkcją spania do kawalerki to wymiary stanowią kluczowy parametr: chodzi zarówno o rozmiar złożonego mebla, jak i samej powierzchni spania. Poszukiwania idealnego narożnika zacznij więc od dokładnego wymierzenia miejsca, w którym zamierzasz go postawić. Zweryfikuj, jakie mogą być jego maksymalne wymiary po rozłożeniu. Chyba nie chcesz codziennie wieczorem przesuwać mebli? Następnie skonfrontuj dostępną przestrzeń z indywidualnymi potrzebami, w szczególności liczbą, wzrostem i wagą użytkowników. Obecnie nawet narożnik 3-osobowy z funkcją spania można kupić w nieco pomniejszonej wersji, w sam raz do rodzinnego M1. W pełni komfortowy wypoczynek dzienny i nocny jest w stanie zapewnić rogówka o wymiarach ok. 2 × 1,4 m.

Mały narożnik z funkcją spania, który idealnie sprawdzi się w kawalerce, znajdziesz np. w Salonach Agata – w sklepach stacjonarnych, jak i sklepie internetowym. Do wyboru pozostaje kilkanaście komfortowych modeli w rozmiarze S i XS.

Pozostałe kryteria wyboru małego narożnika z funkcją spania do kawalerki

Małe narożniki z funkcją spania różnią się nie tylko rozmiarem, ale również kształtem, stylem wykończenia, materiałem obicia, mechanizmem rozkładania oraz użytecznością.

Do niewielkich M1 najczęściej wybiera się rozkładane rogówki w kształcie litery L. Warto rozważyć zakup narożnika modułowego, składającego się z kilku elementów, które można złączać i rozłączać wedle uznania i potrzeb.

Koniecznie zweryfikuj system rozkładania narożnika. Jeśli zamierzasz spać na nim codziennie, topornie działający mechanizm rozkładania szybko zacznie Cię irytować. Automat powinien gwarantować szybką, łatwą i cichą zamianę wypoczynku w łóżko – najlepiej bez konieczności odsuwania mebla od ściany.

Obowiązkowo sprawdź też przeznaczenie narożnika z funkcją spania, bowiem nie każda rozkładana rogówka nadaje się do spania codziennego! Producenci bardzo często rekomendują jedynie spanie okazjonalne. Jeśli nie możesz znaleźć takiej informacji w opisie produktu lub na opakowaniu, skontaktuj się ze sprzedawcą.

Podsumowanie

Mały narożnik z funkcją spania przybliży Cię do upragnionego celu – uzyskania eleganckiego, komfortowego i uporządkowanego M1, w którym będziesz wysypiać się po królewsku.

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie