Mikołajkowa zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska

Musisz przeczytać

Już za kilka dni, 1 grudnia 2021, po raz trzeci, ruszy zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Tym razem Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec zachęca radnych, urzędników oraz wszystkich mieszkańców Krakowa do pomocy czworonogom poprzez mikołajkową zbiórkę, która potrwa do 14 grudnia.

– Zapraszam wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro zwierząt, do przyłączenia się do mikołajkowej zbiórki. Dary można przynosić do Urzędu Miasta Krakowa bezpośrednio do mojego gabinetu w godzinach pracy magistratu. W zeszłym roku, dzięki wielkim sercom i hojności wszystkich, którzy wsparli zbiórkę, uzbieraliśmy ponad tonę karmy i wiele akcesoriów potrzebnych zwierzakom przebywającym w schronisku. Mam nadzieję, że w tym roku zgromadzimy co najmniej tyle samo – mówi Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, organizator zbiórki.

Zbiórka po raz trzeci
Zbiórki karmy na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami organizowane są w Radzie Miasta Krakowa po raz trzeci. Pierwsza obyła się w 2019 r., na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia. Udało się wtedy wesprzeć schronisko ponad 100 kg karmy. Kolejna, noworoczna zbiórka zakończyła się przekazaniem do KTOZ-u ponad tony karmy wraz z akcesoriami dla zwierząt.

Przewodniczący RMK Dominik Jaśkowiec przekazał dary z ubiegłorocznej zbiórki (fot. RMK)


Tegoroczna zbiórka rozpocznie się 1 grudnia. Na dary dla psów i kotów czekamy do 14 grudnia. Można je przynosić do gabinetu Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa w Urzędzie Miasta Krakowa, pokój 205, II piętro, pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Jak można pomóc?
– Mikołajki to czas prezentów, więc zróbmy prezent zwierzakom w schronisku. Co najbardziej przyda się psom i kotom? Dobrej jakości karma, ręczniki, koce, legowiska, zabawki czy akcesoria (smycze, obroże, miski) – zachęca do udziału w zbiórce Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca