Mikroodżywianie – klucz do zdrowia, jasności umysłu i długiego życia

Świadome odżywianie oraz odpowiedzialne komponowanie diety to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie zdrowia. Badacze coraz częściej poszukują nowych sposobów żywienia, które mają stanowić profilaktykę najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Jednym z nich jest mikroodżywianie. W artykule wyjaśnimy, na czym dokładnie ono polega.

Na czym polega mikroodżywianie?

Mikroodżywianie jest nowo powstałą dziedziną naukową, która bada wpływ jedzenia na funkcjonowanie komórek. W przeciwieństwie do dietetyki specjalizuje się w zależnościach łączących poszczególne składniki odżywcze z pojedynczymi komórkami naszego ciała. Warto pamiętać, że mikroodżywianie stawia na indywidualne podejście do każdego pacjenta, doskonale odpowiadając na jego potrzeby.

Odżywianie komórkowe uwzględnia toczące się w jelitach stany zapalne, które są odpowiedzialne za powstawanie poważnych niedoborów. Nieprawidłowa praca jelit uniemożliwia wchłanianie ważnych dla funkcjonowania organizmu minerałów i białek. Dodatkowo przepuszczają one toksyny, które zatruwają nasz organizm. Mikroodżywianie polega na wykrywaniu niedoborów i uzupełnienia ich na poziomie komórkowym. To właśnie nieprawidłowe stężenie składników odżywczych jest bowiem głównym powodem występowania chorób.

Dlaczego warto zdecydować się na mikroodżywianie?

Stosowanie mikroodżywiania pozwala na przywrócenie optymalnej funkcjonalności na poziomie komórkowym. Koncentruje się jednocześnie na zachowaniach pozytywnych, a nie na leczeniu chorób. Dzięki temu potrafi dotrzeć do przyczyny problemu i ją wyeliminować, a nie jedynie tuszować objawy. Warto pamiętać o tym, że wszyscy jesteśmy narażeni na niedobory związane z ciągle pogarszającą się jakością jedzenia oraz nadmierną obróbką termiczną.

close up of paper with brain shape as dementia symbol

Mikroodżywianie sprawdzi się także jako metoda wspomagająca detoks i leczenie chorób przewlekłych. Może pomóc pacjentom cierpiącym na choroby tarczycycukrzycę oraz alergie. Często bywa stosowane przez osoby mające trudności z utratą nadmiernej masy ciała. Świetnie wpływa na wygląd włosów, skóry i paznokci. Przejście na odżywianie komórkowe może pomóc także z przewlekłym zmęczeniem, nadmierną podatnością na stres oraz z uciążliwymi objawami, których przyczyna pozostaje niejasna. Świadome żywienie pomaga w ustabilizowaniu gospodarki hormonalnej, usprawnieniu pracy jelit oraz zwiększa odporność.

Jak komponować posiłki?

W pierwszej kolejności konieczne jest przeprowadzenie pogłębionej analizy, która ma na celu wykrycie niedoborów. Spotkanie ze specjalistą najczęściej rozpoczyna wypełnienie pogłębionego kwestionariusza oraz przeprowadzenie analiz laboratoryjnych. Następnie rozpoczyna się faza oczyszczania i regeneracji komórkowej, podczas której widzimy pierwsze korzystne zmiany. Warto pamiętać o tym, że mikroodżywianie zawsze jest dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta.

Jedną z podstaw odżywiania komórkowego są śniadania bogate w białko, które dodają energii, zwiększając efektywność oraz usprawniają pracę układu nerwowego. Niewielkie niedobory można uzupełnić poprzez zmianę diety. Większe będą wymagać przyjmowania suplementów diety dostępnych m.in. na stronie: https://www.wapteka.pl/kompleks-witamin-i-mineralow,250.html. Dieta kładzie przy tym nacisk na uzupełnienie koenzymu Q10, który reguluje niemal wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie. Komponując jadłospis, należy uzupełnić poziom kwasów tłuszczowych, odpowiadających za budowanie i uelastycznienie ścian komórkowych.

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie