Mirosław Chrapusta odchodzi z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

Mirosław Chrapusta (siedzi obok stojącego Piotra Ćwika, już byłego wojewody małopolskiego). Fot. malopolska.uw.gov.pl

Mirosław Chrapusta, dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, odchodzi z tego urzędu. Pracował tam od wielu lat, przetrwał kilku wojewodów praktycznie wszystkich opcji politycznych.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najważniejszy prawnik samorządowy w Krakowie i Małopolsce odchodzi z Urzędu Wojewódzkiego. Według naszych informacji sam rezygnuje, ale jeśli tego by nie zrobił, zostałby zwolniony.

Mirosław Chrapusta od wielu lat był głównym prawnikiem wojewodów krakowskich i małopolskich. Odpowiadał m.in. za nadzór nad samorządami i podejmowanymi przez rady gmin uchwałami. Nawet jego przeciwnicy nie kwestionowali jego kompetencji. Kolejni wojewodowie zmieniali strukturę Urzędu Wojewódzkiego, zwalniali dyrektorów mianowanych przez poprzedników, ale do tej wszystkie „reformy” urzędu przy Basztowej nie omijały Mirosława Chrapustę. Przetrwał nawet dwóch wojewodów z PiS, ale kilka tygodni po przyjściu trzeciego odchodzi z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

„Kolejny weteran samorządowy odchodzi. Tym razem… krakowski Trybunał Konstytucyjny” – skomentował nam jeden z samorządowych urzędników.

(GEG)

Zobacz także