Miska WC – czym kierować się przy jej wyborze?

Musisz przeczytać

Miski WC to niezbędna część instalacji sanitarnej. Obecnie na rynku do wyboru jest wiele różnych ich modeli, które różnią się sposobem montażu, kształtem, kolorem. Wybór miski WC powinien być bardzo przemyślany, ponieważ wymiany tego elementu nie dokonuje się zbyt często.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze miski ustępowej?

Materiał sanitarny – jakie rozwiązanie wybrać?

Miska stojąca czy podwieszana?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze miski ustępowej?

Miska ustępowa to jeden z kluczowych elementów wyposażenia łazienki. Przy jej wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dopasowanie jej pod względem technicznym do możliwości pomieszczenia. Po drugie, warto wybrać model, który również pod względem estetycznym będzie spójny z całą aranżacją łazienki. Całe pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Oczywiście wszystkim zależy na tym, aby wyglądało również atrakcyjne, jednak na pierwszym miejscu zawsze powinny być względy praktyczne. Wybierając miskę WC trzeba więc wziąć pod uwagę:

  • kto będzie korzystał z toalety,
  • jak użytkownicy poruszają się po łazience, jak wyglądają ciągi komunikacyjne, 
  • gdzie i jak powinna być zamontowana miska, aby dostęp do niej był bezproblemowy,
  • czy miska montowana będzie w nowo wybudowanym wnętrzu czy też pomieszczeniu remontowanym (ważny jest tutaj sposób podłączenia do instalacji sanitarnej).

Materiał sanitarny – jakie rozwiązanie wybrać?

Wybór materiału, z którego wykonana jest miska WC to nie jedynie kwestia estetyki. Materiał urządzeń sanitarnych ma wpływ zarówno na ich trwałość, jak i estetykę oraz poziom higieny. Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście ceramika, która jest wyjątkowo trwała, odporna na uszkodzenia. Plusem ceramiki jest również to, że jest ona odporna na zarysowania, odpryski, tłumaczenia, wysoką temperaturę. Użytkownicy doceniają także gładką powierzchnię. Część producentów proponuje również miski z powłoką wymagającą zużycia mniejszej ilości wody i detergentów przy jej czyszczeniu. Taka dodatkowa warstwa ułatwia również samo sprzątanie i sprawia, że trzeba włożyć w nie mniej wysiłku.

Do wyboru jest również porcelana, która jest niestety jednak znacznie droższa od ceramiki. Trzeba natomiast zaznaczyć, że miski ustępowe z porcelany cechuje zdecydowanie mniejsza nasiąkliwość. Można zdecydować się również na miskę z naturalnego kamienia, która pięknie prezentuje się z minimalistycznie, ascetycznie wręcz urządzonej łazience. Trzeba jednak liczyć się z tym, że również to rozwiązanie jest stosunkowo drogie. W budynkach użyteczności publicznej z kolei często monituje się miski ze stali nierdzewnej, które są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zniszczenie. 

Miska stojąca czy podwieszana?

Obecnie stojące miski WC są znacznie mniej popularne od tych podwieszanych, są natomiast klienci, którzy nadal preferują wolnostojącą konstrukcję. W takim przypadku koniecznie trzeba pamiętać, aby model miał odpowiednią wysokość, w zależności od tego, czy będzie on użytkowany przez osoby pełnosprawne, dzieci czy też osoby niepełnosprawne. W przypadku tych ostatnich warto przewidzieć specjalne podcięcie ułatwiające utrzymanie higieny.

Wiszące miski WC są popularniejsze przede wszystkim ze względu na nowoczesny wygląd, jak również na łatwiejsze utrzymanie higieny wokół nich. Odkurzenie lub umycie podłogi pod miską jest znacznie prostsze. Niestety w przypadku misek stojących w miejscu styku miski z podłogą bardzo często zbiera się kurz i brud, które trudno usnąć. Wiszące miski WC w Salonie Hoff występują w bardzo różnych wersjach i modelach, co ułatwia ich dopasowanie do całej aranżacji pomieszczenia. Miski mogą mieć owalny, okrągły lub prostokątny kształt. Producenci dokładają wszelkich starań, aby woda docierała do każdego zakątka miski. Dzięki tzw. rozwiązaniom kołnierzowym zminimalizowane zostaje ryzyko wychlapywania wody. Miski mogą również się także kolorem – odcieni bieli jest bardzo wiele, natomiast obecnie dostępne są również miski w brązach, beżach, szarościach, a także czerni, czerwieni czy różu. 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca