Monika Bogdanowska nie jest już małopolskim konserwatorem zabytków

Musisz przeczytać

Stało się. Monika Bogdanowska została odwołana ze stanowiska małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jej dymisja była przesądzona od kilku dni.

„Z dniem 9 września 2021 roku ze stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została odwołana Monika Bogdanowska. Z wnioskiem o odwołanie wystąpił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w dniu 30 sierpnia. Główny Konserwator Zabytków wyraził zgodę̨ na odwołanie – poinformowały służby prasowe wojewody małopolskiego.

Obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków będzie pełnić́ Dominika Długosz.

O dymisji Moniki Bogdanowskiej spekulowano już od kilku dni. Najpierw pojawiły się nieoficjalne informacje, że jest wniosek o jej odwołanie ze stanowiska małopolskiej konserwator zabytków, podpisany przez wojewodę małopolskiego Łukasz Kmitę, a skierowany do ministra kultury. Później resort kultury zaprzeczył i informował, że w ministerstwie nie ma takiego wniosku. W piątek, 3 września okazało się, że taki wniosek tam jednak trafił. Monika Bogdanowska kilka dni przed odwołaniem wiedziała, co ją czeka, ale nie zdradziła, jaką decyzję podjęto w sprawie jej odwołania. Teraz już jest jasne, że przestaje pełnić obowiązki małopolskiej konserwator zabytków.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca