Muzeum Krakowa szuka „właścicieli” kłódek z kładki o. Bernatka

Muzeum Krakowa wystosowało nietypowy apel. Placówka szuka zakochanych, którzy przypinali kłódki na kładce o. Bernatka. o co chodzi. 

Trwa wymiana wypełnienia balustrad na kładce o. Bernatka. Prace w pierwszym etapie dotyczą części dla pieszych. Słynne kłódki, zawieszane na kładce przez zakochanych, zostaną przetopione i powstanie z nich wyjątkowa ławeczka. Ale nie wszystkie.

Jak sie okazuje  kilka kłódek zakochanych trafiło do magazynu Muzeum Krakowa. Teraz placówka szuka „właścicieli”  kłódek. 

 – Szukamy tych osób, których serca zostały połączone przez te kłódki, którzy obiecali sobie nawzajem wieczną miłość. Jeśli to Ty jesteś właścicielem jednej z nich, daj nam znać tutaj! Możemy też razem odszukać taką parę, która chciałaby opowiedzieć nam swoją historię – informuje Muzeum Krakowa.

 – Czekamy na Wasze zgłoszenia i opowieści, abyśmy mogli razem uczcić te wyjątkowe więzi i podzielić się tymi niezwykłymi historiami w Muzeum Krakowa – dodaje placówka. 

Muzeum Krakowa szuka właścicieli kłódek z kładki o. Bernatka, fot. Muzeum Krakowa 

Na kładce o. Bernatka trwa wymiana wypełnienia przęseł balustrad – siatka zastepowana jest pionowymi elementami szczeblinkowymi ze stali nierdzewnej. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa. Nie odbyło się jednak bez komplikacji. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: 

Kładka Bernatka zamknięta na głucho. Urząd ignoruje pytania (ZDJĘCIA)

 

Najnowsze

Co w Krakowie