„Muzeum Lotnictwa, ku**a jego mać”

„A jeżeli będą chcieli pójść do Muzeum Lotnictwa, to zabierzesz ich do Muzeum Lotnictwa, ku**a jego mać!” – któż z nas nie zna tego kultowego tekst wypowiadanego przez Bohdana Łazukę w filmie „Chłopaki nie płaczą”? Być może wkrótce w krakowskich autobusach i tramwajach nazwę przystanku Muzeum Lotnictwa będzie czytał… sam Łazuka!

Na ten nietypowy pomysł wpadł Kuba Kret, założyciel profilu na Facebooku: „Chcemy, aby Bohdan Łazuka czytał nazwę przystanku Muzeum Lotnictwa”.

Screen z Facebooka

– Być może usłyszenie znanego głosu w znanym kontekście mogłoby wywołać uśmiech na twarzy – mówił Kret na antenie Radia Eska. Stworzony przez niego profil „lubi” już ponad tysiąc osób. Pojawiające się komentarze sugerują, że wielu krakowian chciałoby usłyszeć głos Łazuki w pojazdach komunikacji miejskiej.

– Kraków byłby piękniejszym miastem, gdyby słyszeć jego głos w tramwaju… Nie no, serio. Na razie potraktujmy to jako rozpoznanie bojem, śmieszki-heheszki, ale w przyszłości kto wie… Gdyby pomysł się przyjął, można by wnioskować do MPK o użycie głosu Pana Łazuki do czytania nazwy przystanku w tramwaju. Wszystko w naszych rękach! – napisał twórca profilu.

Krakowskie MPK już wielokrotnie korzystało z głosów znanych osób, między innymi Anny Dymnej, czy Krzysztofa Globisza. Czy wykorzystanie Łazuki do nagrania nazwy przystanku jest więc możliwe? – Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby te przystanki były zapowiadane w sposób taki, żeby po prostu informowały – mówi Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK. – Tak mi się wydaje, że cały urok tej wypowiedzi pana Bohdana Łazuki tkwi w tym, że ta zapowiedź nie kończy się tylko na nazwie przystanku, tylko tam jest jeszcze coś – dodaje rzecznik spółki na antenie Radia Eska.

Tymczasem twórca wspomnianego profilu przypomina, że film „Nie lubię poniedziałku” jest dowodem na to, że Łazuka „od dawna szanował komunikację miejską, zwłaszcza tramwajową”.

https://www.youtube.com/watch?v=2Z397UVKixw

(ip, źródło: Radio Eska)

fot. screen z Facebooka

Najnowsze

Co w Krakowie