Na bulwar Wołyński wróci miejska plaża. Kiedy?

Urzędnicy chcą znaleźć chętnego na 15-letnią dzierżawą blisko hektarowego terenu na Bulwarze Wołyńskim. To oznacza, że w sąsiedztwo dawnego hotelu Forum, balonu widokowego i wielkiego koła wróci miejska plaża.

Na bulwar Wołyński wróci plaża

Zdjęcie 1 z 13

Przetarg na dzierżawę terenów na bulwarze Wołyńskim zostanie ogłoszony w drugiej połowie marca. To wtedy poznamy warunki, na jakich miasto chce wydzierżawić 0,95 hektara w sąsiedztwie dawnego hotelu Forum. Już wiadomo, że dzierżawa będzie 15-letnia, a dzierżawca będzie mógł urządzić „kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny w formie otwartej przestrzeni publicznej”. Elementem kompleksu ma być miejska plaża. Czasu jednak jest na tyle mało, że krakowianie i turyści będą z niej korzystać dopiero w 2023 roku.

Na bulwarze Wołyńskim plaża już była. Pojawiła się w roku 2010. Firma, która ją urządziła, miała umowę ważną do 2015 roku. Wcześniej Rada Miasta uchwaliła plan miejscowy dla tego obszaru. Stojący przy plaży budynek restauracyjny był niezgodny z tym planem, więc ostatecznie został rozebrany. Jeszcze kilka la temu firma oferująca loty widokowe balonem chciała otrzymać ten teren bez przetargu, ale radni nie wyrazili na to zgody. Będzie więc przetarg, który wyłoni dzierżawcę, a tym samym inwestora miejskiej plaży.

Obecnie okolice hotelu Forum to zupełnie inna przestrzeń niż 10 lat temu. W budynku dawanego hotelu i przed nim funkcjonują lokale gastronomiczne, nad brzegiem Wisły znajduje się hotel na wodzie i jedna barka – restauracja.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie