„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Na drogach pod Krakowem pojawią się pasy 3D

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Na drogach powiatu krakowskiego na przejściach dla pieszych pojawią się pasy 3D. Ich lokalizacja ma być wskazana w maju tego roku. Takie sprawiające trójwymiarowość pasy są już Nowym Sączu, jako [pierwszy zastosował je Lidzbark Warmiński. Teraz pojawią się na drogach powiatowych pod Krakowem.

„W 2021 roku pasy 3D również pilotażowo możliwe w powiecie krakowskim! Proponowane miejsca lokalizacji określimy w maju” – zapowiada Łukasz Wróblewski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego. W Nowym Sączu pasy 3D pojawiły się jesienią ubiegłego roku.

To rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo ruchu. Pasy 3D wywołują u patrzącego na nie kierowcy trójwymiarowe złudzenie optyczne. Kierowca ma wrażenie, że na jego drodze znajduje się przeszkoda i zwalnia. Takie jest przynajmniej założenie. Rozwiązanie to od dawna stosowane jest m.in. we Francji i Niemczech.

Ale to nie jedyna zapowiedź zmian drogach pod Krakowem. „Tworzymy pilotażowo w powiecie krakowskim siatkę lokalizacji miejsc do uspokojenia ruchu w ramach programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” – zapowiada dyrektor Wróblewski. Na drogach pojawią się takie rozwiązania:

Fot. Facebook Łukasz Wróblewski

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca