28 grudnia krakowskie lotnisko ogłosiło przetarg na budowę nowego terminala Cargo na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego.
– Przystępujemy do kolejnej fazy inwestycji. Mamy nadzieję, że już w połowie nowego roku 2021 rozpoczniemy budowę terminala Cargo będącego ważną częścią Planu Generalnego, który staje się wielką szansą dla odbudowania gospodarki Krakowa i Małopolski po pandemii. Inwestycje na lotnisku to także tysiące nowych miejsc pracy w naszym regionie. Zakończenie budowy nowego terminala Cargo planowane jest na koniec 2022 – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.
Inwestycja uwzględniać ma budowę terminala cargo w nowej lokalizacji. Większy i nowocześniejszy terminal, pozwoli spełnić wymagania ruchu cargo oraz umożliwi przeniesienie ruchu samochodów ciężarowych z bezpośredniego otoczenia terminala pasażerskiego oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego. Nowy obiekt zaprojektowany jako zwarta pod względem architektonicznym bryła, będzie budynkiem biurowo-magazynowym o powierzchni magazynowej ok. 2670 m2 i ok. 1180 m2 powierzchni biurowej.
Zasadniczą funkcją części magazynowej nowego cargo będzie obsługa frachtu cargo samochodowo-lotniczego. Oprócz obsługi cargo, obiekt (wraz z zagospodarowaniem terenu) służyć będzie do obsługi i kontroli zaopatrzenia oraz pojazdów wjeżdżających na teren strefy zastrzeżonej portu lotniczego.
(ko)



