Na południu Krakowa powstała nowa remiza dla strażaków-ochotników (ZDJĘCIA)

W niedziele oficjalnie otwarta została remiza dla Ochotniczej Straży Pożarnej osiedla Przewóz. Inwestycja ma na celu zapewnienie zaplecza dla jednostki OSP Przewóz, reaktywowanej po powodzi w 2010 r. Dodatkowo budynek może służyć jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wykorzystywanego w działaniach ratowniczych na terenie miasta.

Siedziba strażaków-ochotników mieści się przy ul. Rącznej 78. Składa się z części garażowej i administracyjno-socjalnej – tam znajdują się szatnie, łaźnie, pomieszczenia dowodzenia czy sala konferencyjna. Garaż o wzmocnionej posadzce i powierzchni 90 m2 mieści dwa stanowiska dla lekkich lub średnich pojazdów ratowniczo-gaśniczych, mogąc w kryzysowych sytuacjach służyć również jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego, wykorzystywanego w działaniach na terenie miasta. Charakterystyczna wieża stanowi nie tylko element architektonicznie wyróżniający remizę, w jej wnętrzu znajdują się przede wszystkim pomieszczenia techniczne i gospodarcze, niezbędne z punktu widzenia działania remizy, takie jak kotłownia gazowa i strażacka pralnia. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 259 m2, a jego powierzchnia użytkowa to 340 m2. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Przewozie to jednostka typu S-1 poza Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym. Na wyposażeniu jednostki jest jeden pojazd ratowniczo-gaśniczy.

fot. Bogusław Świerżowski/Krakow.pl 

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie