Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krakowa – radni będą w kilku salach, w maseczkach i rękawiczkach

Musisz przeczytać

Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krakowa odbędzie się w środę 29 kwietnia. Już wiadomo, że radni zbiorą się w kilku salach Urzędu Miasta Krakowa. Nie będzie więc sesji zdalnej. W wyjątkowych przypadkach radni będą mogli uczestniczyć w obradach korespondencyjnie.

O tym, że nie będzie sesji prowadzonej w zdalnym trybie zostali już poinformowani wszyscy radni. Jak tłumaczy Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, zorganizowanie sesji w magistracie – w sali obrad i kilku sąsiednich salach – ma zagwarantować, że nikt nie podważy legalności samego trybu obrad, a tym samym podjęcia uchwał zgodnie z prawem.

– Są radni, którzy mają problem z odpowiednim sprzętem i dostępem do szybkiego internetu, więc nie mają możliwości uczestniczenia w zdalnych obradach – mówi przewodniczący rady Dominik Jaśkowiec. Ale zaznacza, że dla radnych, którzy nie mogą być obecni osobiście (np. ze względu na wiek), być może zostanie zorganizowany tryb korespondencyjny. – Tacy radni będą oglądać internetową transmisję z obrad, mailem będą mogli wysyłać swoje uwagi, które zostaną odczytane i dołączone do protokołu. Będą mogli również korespondencyjnie zagłosować – podkreśla przewodniczący.

Jak zatem będą wyglądać najbliższe obrady?

Na sali obrad znajdą się: przewodniczący i wiceprzewodniczący rady oraz szefowie klubów i ich zastępcy. W sumie – 14 radnych. Pozostali zajmą miejsca w salach, w których zwykle zbierają się komisje. W połączonych salach Lea i Kupieckiej zbiorą się radni PiS, w salach Portretowej i Dietla – rani z klubów Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i Kraków dla Mieszkańców, zaś w sali nr 303 – radni Przyjaznego Krakowa.

Radni poproszeni zostali o przyniesienie laptopów na posiedzenie. Wszystkie materiały podczas obrad sesji będą wysyłane na skrzynki e-mail radnych.
Na każdej sali będzie podgląd bieżącej sytuacji z sali obrad (na laptopach oraz dużym ekranie). Głosowanie będzie się odbywać z wykorzystaniem terminali, które służą radnym podczas normalnych obrad.
Zabranie głosu przez radnych możliwe będzie tylko na sali obrad.

Na każdej z sal dostępne będą rękawiczki, maseczki, płyny do dezynfekcji rąk oraz nasączone ściereczki do czyszczenia i dezynfekcji.

Sesja – tak jak zwykle – transmitowana będzie na żywo w internecie.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca