Nagrody Camera Jagellonica przyznane. Zobacz zdjęcia (GALERIA)

W środę w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątajowskim UJ odbył się wernisaż prac konkursowych w ramach 7. edycji konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. Przyznane zostały również nagrody dla autorów i autorek fotografii wybranych przez jury, rektora UJ, redakcję miesięcznika „Alma Mater” i portal Cafe Nauka.

„Już od kilku lat Biuro Prasowe UJ organizuje konkurs fotograficzny, którego celem jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć. Stąd też do przesyłania fotografii co roku zapraszani są studenci, doktoranci, absolwenci oraz sympatycy najstarszego uniwersytetu w Polsce” – informuje UJ.

Jury  konkursowe w składzie: Anna Wojnar (fotoreporterka UJ i miesięcznika „Alma Mater”), prof. Małgorzata Radkiewicz (filmoznawczyni, Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ, członkini Rady Muzeum Fotografii w Krakowie), Wojciech Matusik (fotograf i fotoedytor „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”), Tomasz Markowski (specjalista fotografii sportowej, związany od lat z „Przeglądem Sportowym”) nagrodziło autorów prac w czterech kategoriach.

Prócz kategorii „Architektura”, „Życie studenckie” i „Impresje”, w tym roku wszyscy chętni mieli również okazję zgłosić prace w kategorii „Rok Wisławy Szymborskiej”, która zachęcić miała do podjęcia próby interpretacji wierszy wybitnej poetki i spojrzenia na jej dziedzictwo z perspektywy pracy fotograficznej. Poniżej prezentujemy tegorocznych laureatów oraz nagrodzone fotografie.

Kategoria „Architektura”

  • nagroda główna: Natalia Hanusek za pracę „Prostokąt”; wyróżnienie: Paweł Dudzik za zdjęcie „Zakątki Kampusu UJ”

Kategoria „Impresje”

  • nagroda główna: Daria Orel za pracę „Popatrz w Siebie”; wyróżnienie: Maja Piotrowska za zdjęcie „Poznanie”;

Kategoria „Życie studenckie”

  • nagroda główna: Natalia Hanusek za pracę „Stopnie”; wyróżnienie: Karolina Fok-Jamróz za zdjęcie „W laboratorium”;

Kategoria „Rok Wisławy Szymborskiej”

  • nagroda główna: Wojciech Grzybczak za pracę „Chwila”; wyróżnienie: Angelika Mus-Nowak za zdjęcie „Jak dwie krople czystej wody”;

Nagrodę Rektora UJ prof. Jacka Popiela zdobyły: Julia Cichawa za zdjęcie „Choć różnimy się od siebie jak dwie krople czystej wody” i Angelika Mus-Nowak za fotografię „Biblioteka Jagiellońska z Collegium Paderevianum”. Nagrodę redakcji serwisu popularnonaukowego „Cafe Nauka” otrzymała Marta Zając, autorka fotografii „Decydujący moment”. Wyróżnienia przyznawane przez redakcję „Almy Mater” zdobyła Marta Zając za fotografię „Jesienne odbicie” oraz Uladzislau Skarakhod za zdjęcie „Book of Paderevianum”: ich prace ukażą się na czwartej stronie okładki miesięcznika. Nagroda główna redakcji powędrowała do Gabrieli Bołkun, której zdjęcie „Olszewskiego przed egzaminem” pojawi się w przyszłym roku na pierwszej stronie okładki miesięcznika.

Inwestycja w komfort, czyli co warto wiedzieć decydując się na instalację klimatyzacji?

Najnowsze

Co w Krakowie