Nagrody Miasta Krakowa 2019 [zdjęcia]

Leszek Wójtowicz, dr hab. Andrzej Franaszek, Andrzej Nowakowski, zespół w składzie: prof. Renata Przybylska, dr Donata Ochmann, dr Barbara Batko-Tokarz, dr hab. Agata Kwaśnicka-Janowicz, dr Patrycja Pałka, dr Sylwia Przęczek-Kisielak, dr hab., prof. UJ Maciej Rak, dr hab., prof. UJ Kazimierz Sikora; zespół Biologii Chemicznej i Projektowania Leków w składzie: prof. Tadeusz Holak, dr Katarzyna Magiera-Mularz, dr Bogdan Musielak i dr Łukasz Skalniak – to laureaci Nagrody Miasta Krakowa 2019.

Ponadto wyróżnienie za najlepsze prace dyplomowe, których tematyka związana jest z Krakowem, otrzymało pięciu autorów. Nagrody Miasta Krakowa wręczono w czwartek, 21 listopada, o w Teatrze Variètè.

Nagrody Miasta Krakowa mają wieloletnią tradycję – regularnie przyznawane są od 1933 roku, ale swoją historią sięgają XVI wieku. W tym roku Komisja przyznała nagrody w dziedzinach: kultura i sztuka, nauka i technika oraz wyróżniła prace dyplomowe. W dziedzinie sportu nagroda nie została przyznana.

Po części oficjalnej odbył się mini recital Andrzeja Sikorowskiego wraz z Mają Sikorowską i Jackiem Królikiem . Potem goście udali się na bankiet.

zdjęcia Tomasz Cichocki 

 

Najnowsze

Co w Krakowie