Najdłuższe otwarcie lata w Polsce. W sobotę do Krakowa i Małopolski rusza pierwszy wakacyjny pociąg „Daj się ugościć!” 

Przez całą Polskę – z Gdyni aż do Krakowa – będzie mknął pierwszy z wakacyjnych pociągów kampanii „Daj się ugościć! Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”. Pociąg zatrzyma się w Działdowie, Warszawie Wschodniej i Łodzi Widzew. A na pokładzie gwiazdy polskiej muzyki, znane osobistości m.in.: Mateusz Gessler, Natalia Damek, Karolina Bojar-Stefańska czy Aleksandra Jarecka oraz dziennikarze RMF FM. Gwarantowana doskonała zabawa i tylko pozytywne emocje. Będzie to najdłuższe – dosłownie – i najgłośniejsze otwarcie tegorocznego lata! Gdynię odwiedzi zaś Adam Mickiewicz, a w Krakowie i całej Małopolsce miłośnicy sportu i muzyki znajdą coś dla siebie.

Najdłuższe otwarcie lata w Polsce! 

Blisko 600 kilometrów pokona pierwszy z wakacyjnych pociągów Małopolskiej Organizacji Turystycznej i RMF FM, który w sobotę, 24 czerwca, wyruszy z samego rana ze stacji Gdynia Główna. Będzie to więc … najdłuższe otwarcie lata w Polsce – nie tylko ze względu na długość samego pociągu, ale przede wszystkim przejechane kilometry. W pierwszym dniu wakacji skład przemierzy całą Polskę, zapraszając tym samym do Krakowa i Małopolski. Przejazd jest częścią kampanii „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”. 

Relację z przejazdu będzie można śledzić na antenie i w mediach społecznościowych RMF FM – Paulina Sawicka i Michał Dobrołowicz zrelacjonują wszystkie atrakcje oraz poprowadzą rozmowy z zaproszonymi gośćmi i podróżującymi. Na poszczególnych stacjach do pociągu będą wsiadać muzycy, sportowcy i influencerzy. 

Muzyka, ruch i tylko dobra energia

24 czerwca (sobota) w pierwszym z czterech pociągów, które będą mknąć przez Polskę (pozostałe przejazdy: 8 lipca na trasie Warszawa – Nowy Sącz, 22 lipca na trasie Poznań – Zator  i 29 lipca na trasie Wrocław – Tarnów), spotkamy:

 • Dominika Dudka,
 • Anastazję Maciąg,
 • Natalię Zastępę,
 • Stan Zapalny,
 • kucharza Mateusza Gesslera,
 • aktorów Teatru Groteska z Krakowa,
 • sędzię piłkarską Karolinę Bojar-Stefańską, 
 • finalistę programu „Mam Talent” i mistrza świata trików piłkarskich Krzysztofa Golonkę,
 • Martę Kruk znaną jako Codziennie Fit, 
 • szpadzistkę Aleksandrę Jarecką, 
 • wicemistrzynię świata IFBB Bikini Fitness i Absolutną Mistrzynię Polski IFBB Bikini Fitness, czyli Natalię Damek,
 • wielokrotnego mistrza siłowania się na rękę Mariusza Grochowskiego.

Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę. Słuchaj RMF FM

Bilety na pierwszy przejazd zostały już rozdane w ogólnopolskim konkursie na antenie RMF FM, jednak tego lata na Polki i Polaków czekają jeszcze trzy przejazdy. W dniach 30.06., 14.07. oraz 21.07. będą rozpoczynać się kolejne tury konkursu, w czasie których słuchaczki i słuchacze mogą ubiegać się o bilety na przejazdy. 

Informacje oraz warunki konkursu można znaleźć na stronie www.rmf.fm. Warto śledzić także stronę visitmalopolska.pl oraz odwiedzać profil „Odkryj Małopolskę” na Facebooku, gdzie również są zamieszczane szczegółowe informacje na temat całej akcji. Aby jeszcze lepiej poznać i posmakować Kraków oraz Małopolskę, zapraszamy do oglądania tematycznych spotów na YouTube kampanii.

Adam Mickiewicz na wycieczce w Gdyni 

Choć Adam Mickiewicz był znany ze swojego zamiłowania do podróży, w ostatnich latach najczęściej można było spotkać go na Rynku Głównym w Krakowie w sąsiedztwie Sukiennic. To tam stoi jego pomnik. W tym roku w ramach akcji „Daj się ugościć” nasz narodowy wieszcz wybrał się jednak na wycieczkę do… Gdyni. To symboliczny start letniej odsłony kampanii. 

Replika pomnika, która została wykonana w pracowni plastycznej Teatru Groteska, została ustawiona przy Molo Południowym w Gdyni i już od kilku dni wszystkie osoby spacerujące nieopodal Plaży Miejskiej w Gdyni mogą przez chwilę poczuć się tak, jakby były w Krakowie. Poprzez prezentowanie jednego z najbardziej charakterystycznych elementów krakowskiego starego miasta – po Sukiennicach czy Kościele Mariackim oczywiście – organizatorzy akcji, czyli Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Teatr Groteska zapraszają do wybrania się w wakacyjną podróż na południe Polski. 

Święto muzyki i sportu w stolicy Małopolski 

Warto także przypomnieć, że gdy wakacyjny pociąg „Daj się ugościć” będzie dojeżdżał do stacji końcowej w Krakowie, w sobotę w stolicy Małopolski (24 czerwca) będą odbywały się Wianki – Święto Muzyki. Jedno z największych i najradośniejszych wydarzeń lata. Szczegółowy harmonogram koncertów jest dostępny na www.wianki.krakow.pl. 

Jednak poza miłośnikami muzyki, Kraków i Małopolska mają do zaoferowania także największą sportową imprezę ostatnich lat. 21 czerwca (czwartek) rozpoczęły się bowiem Igrzyska Europejskie. Na stronie www.european-games.org/pl można znaleźć zarówno informacje na temat programu rozgrywek i zawodów oraz biletów, które są jeszcze w sprzedaży.

Organizatorem kampanii „Daj się ugościć!” w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków. 

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.3. „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1. „Promocja gospodarcza Małopolski” typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w ramach 3. Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze

Co w Krakowie