Najlepsze nosy w Małopolsce. Rafa i Mir jadą na mistrzostwa kynologiczne (ZDJĘCIA)

Rafa i Mir Palnik będą reprezentować województwo małopolskie we wrześniu na XXI Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Były najlepsze w wyszukiwaniu zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych.

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji psów służbowych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Organizatorem zawodów był Wydział Prewencji KWP w Krakowie. Zgodnie z regulaminem przeprowadzono konkurencje: posłuszeństwo ogólne psa, pokonywanie przeszkód, praca węchowa, wyszukiwanie zapachów materiałów wybuchowych/narkotyków w bagażach, środkach komunikacji masowej, pomieszczeniach i pojazdach. W zawodach uczestniczyło 10 policjantów z komend powiatowych i miejskich Policji województwa małopolskiego, którzy zdobyli największą ilość punktów w eliminacjach pierwszego stopnia organizowanych w dniach 6 i 10 czerwca 2024 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zawody odbyły się w atmosferze sportowej rywalizacji.

W kategorii psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków zwyciężyli asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem służbowym Mir z KPP w Suchej Beskidzkiej. Kolejne miejsca zajęli  asp. Rafał Gackowiec z psem służbowym Ola z KPP w Zakopanem oraz sierż. szt. Mateusz Liszka z psem służbowym Rota z KMP w Krakowie.

W kategorii psów służbowych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych zostali mł. asp. Robert Chruściel z psem służbowym Rafa z KPP w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli st. sierż. Adam Wnęk z psem służbowym Nem z KMP w Nowym Sączu, trzecie – st. sierż. Sebastian Wypchał z psem służbowym Skała z KMP w Krakowie.

Zwycięzcy swoich kategorii będą reprezentowali województwo małopolskie w XXI Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się w dniach 16-20 września 2024 roku na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

fot. Małopolska Policja 

Najnowsze

Co w Krakowie