„Największa Domówka w Historii”! Wielkie urodziny Tauron Areny Kraków

Koncerty, bitwy na poduszki i tor gokartowy! Największa hala widowiskowa w Polsce – Tauron Arena Kraków obchodzi piąte urodziny! Z tej okazji 9 czerwca odbędzie się „Największa Domówka w Historii”, podczas której czeka wiele darmowych atrakcji. 

Impreza odbędzie się na płycie Tauron Areny Kraków, w Małej Hali oraz wewnątrz areny. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z pięciu sfer tematycznych: sport, emocje, zabawa, kultura oraz edukacja. 

– Tradycji stało się zadość. Ponownie zapraszamy krakowian do wspólnego świętowania urodzin największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcemy w ten sposób podziękować mieszkańcom za to, że są z nami, biorą udział w wydarzeniach, które odbywają się w Tauron Arena Kraków i sprawiają, że obiekt i teren wokół niego żyją każdego dnia – oznajmia Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. 

Jakie będą atrakcje?

W ramach strefy sportu w Małej Hali oraz Dojo zostaną zorganizowane treningi siatkarskie, koszykarskie, footballu amerykańskiego i karate. Zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków zaprezentują swoje umiejętności na pokazie w Arenie Głównej oraz na zewnątrz, gdzie odbędą się również pokazy drużyny siatkówki. 

W strefie emocji po raz pierwszy w historii areny powstanie tor gokartowy, który zostanie umieszczony na podziemnym parkingu areny. W tym samym miejscu będzie można skorzystać z Kraków Street Park, gdzie będzie można poćwiczyć umiejętności w jeździe na wrotkach, rowerach BMX czy deskorolkach. W Tauron Arenie odbędzie się także finał zawodów Super Game e-sport. 

Na płycie Areny Głównej powstanie specjalna strefa zabaw dla dzieci. To tam odbędą się bitwy na poduszki, warsztaty parkour oraz tańca czy malowanie twarzy. 

W ramach kulturalnej części imprezy część płyty areny zamieni się w salę kinową. Dzieci będą mogły obejrzeć znane filmy animowane. Odbędą się również koncerty polskich artystów, a w foyer będzie wystawa przedstawiająca najlepsze występy odbywające się w Tauron Arenie. 

Część edukacyjna to teren na zewnątrz obiektu. Zostanie tam zorganizowany piknik dla mieszkańców. Komenda Miejska Policji w Krakowie przygotuje specjalną strefę, gdzie będzie można zobaczyć radiowóz czy policyjny motocykl. Chętni będą mogli wziąć udział w rowerowym torze przeszkód. Dzięki alkogoglom i narkogoglom będzie można się przekonać jaki negatywny wpływ na postrzeganie rzeczywistości mają alkohol i narkotyki. 

– Chcemy, aby w tym wyjątkowym dla nas dniu, goście poczuli się w arenie jak w domu, a dokładnie na wielkiej urodzinowej, domowej imprezie i tu spędzili wolny czas. Wśród licznych atrakcji, które przygotowujemy, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowuje Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. 

just

Zobacz także