Naładuj telefon z wiarą. Niezły biznes

Światowe Dni Młodzieży, to nie tylko przeżycie duchowe. Na wydarzenie trzeba spojrzeć także z innej, dla wielu bogatszej strony. Parafrazując klasyka: „Ja tu widzę niezły biznes”. – Jak możesz odzyskać siłę, która jest ukryta w Tobie? Power of Spirit przedstawia ciekawą koncepcję energii życiowej – czytamy w opinie jednego z produktów znajdujących się w oficjalnym sklepie Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży 2016.

– Zwiększony zasób energii uzyskujemy przez kontakt z Duchem Świętym, modlitwę, spotkanie z drugim człowiekiem, nowe doświadczenie. To powinniśmy mieć na myśli mówiąc: Power of Spirit to także wyjątkowa ładowarka do telefonu komórkowego – czytamy w opinie Powerbanka proponowanego pielgrzymom w oficjalnym sklepie ŚDM 2016.

Oficjalny Powerbank Światowych Dni Młodzieży 2016
Oficjalny Powerbank Światowych Dni Młodzieży 2016

Czarne i Białe

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży budzą skrajne emocje. Wśród wielu osób, to niezwykle ważne wydarzenie, które wpływa na pogłębianie wiary i daje możliwość spotkania z innymi wierzącymi z całego świata oraz z papieżem Franciszkiem, który w ramach ŚDM odwiedzi po raz pierwszy Kraków i inne Polskie miasta. Z drugiej jednak strony stoją przeciwnicy organizacji wydarzenia, gdyż przygotowania od miesięcy wpływają na ogromne utrudnienia dla zwykłych – często głęboko wierzących mieszkańców Krakowa. To jednak niejedyna kontrowersja związana z ŚDM.

– Wolontariusze płacą za pomaganie w czasie ŚDM? To jakaś paranoja – pisze internautka Iza. To jeden z delikatniejszych komentarzy związanych z koniecznością uiszczania opłat za możliwość pracy w roli wolontariusza podczas Światowych Dni Młodzieży. Wątpliwości wielu osób wzbudzają również ceny „pakietów pielgrzyma”, które muszą być wykupione przez wszystkie osoby zarejestrowane przez system Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Ich ceny wahają się od 50 do 300 złotych. Koszt uzależniony jest od wyposażenia znajdującego się w ramach każdego z pakietów.

Biznes jest biznes

Do kontrowersji dochodzi kolejny element – oficjalny sklepik z gadżetami i pamiątkami wydawanymi z okazji Światowych Dni Młodzieży. – Miasto i państwo płacą miliony za organizację ŚDM a kościół otwiera sobie sklepik z drogimi pamiątkami, zapewne te pieniądze nie trafią do kasy Krakowa czy budżetu państwa? – pyta retorycznie w liście do naszej redakcji Michał Korek. – Ja tu widzę niezły biznes – podsumowuje internauta.

Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży został już tylko miesiąc. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-31 lipca.

(pt)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie