Namiot Spotkań na Małym Rynku. Rozpoczęły się Światowe Dni Ubogich (ZDJĘCIA)

W ramach obchodów 7. Światowego Dnia Ubogich na Małym Rynku otwarty został „Namiot Spotkań”. Od piątku 17 listopada na wszystkich chętnych czekają porady prawne, psychologiczne, socjalne, zawodowe czy pomoc medyczna. W namiocie uczestnicy mogą też się posilić oraz ogrzać. 

Namiot Spotkań to miejsce, w którym zarówno wolontariusze, jak i osoby potrzebujące mogą doświadczyć radości ze wspólnego spotkania, poznać nowe umiejętności, spędzić czas oraz otrzymać fachową pomoc.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 r. i jest obchodzony co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą. W Archidiecezji Krakowskiej w organizację obchodów włączają się Wydział ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Bazylika Mariacka, Arcybractwo Miłosierdzia, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, Zgromadzenie Sióstr Albertynek, Wspólnota Hanna, Lekarze Nadziei, Przystań Medyczna oraz MOPS.

Poza propozycjami pomocy na Małym Rynku, w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk dostępna jest pralnia, garderoba, łaźnia oraz specjalistyczna opieka medyczna.  Stałym punktem obchodów Światowego Dnia Ubogich są także rekolekcje. W tym roku głosi je ks. Mirosław Tosza, założyciel wspólnoty Betlejem, który na co dzień mieszka z biednymi i bezdomnymi, tworząc prawdziwy dom. Dzieło pomocy ubogim jest też umacniane modlitwą. W rektoracie Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Starym Mieście – nazywanym duchowym zapleczem wydarzenia – trwa w tej intencji adoracja Najświętszego Sakramentu.

Tegorocznej edycji Światowego Dnia Ubogich potrwa od 17 do 19 listopada.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej 

Patrycja Bliska 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie