Narkotykowy gang rozbity w Krakowie. Wśród zatrzymanych weteran „walk w klatce”

Musisz przeczytać

Małopolscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali kolejnych 5 mężczyzn w śledztwie dotyczącym wprowadzenia do obrotu i rozprowadzenia na czarnym rynku hurtowych ilości narkotyków, w szczególności mefedronu. 

13 czerwca wczesnym rankiem kryminalni wraz z policyjnymi kontrterrorystami weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie Krakowa, powiatu brzeskiego oraz dębickiego, zatrzymując 5 mężczyzn w wieku od 24 do 36 lat, zaangażowanych w biznes narkotykowy. Wśród osób typowanych do zatrzymania znalazł się m.in. weteran „walk w klatce” – stąd wykorzystanie policyjnych specjalsów w tych działaniach.

Wszyscy zatrzymani są powiązani z siatką przestępczą, handlującą środkami odurzającymi (w szczególności mefedronem) i mieli bezpośredni kontakt z zatrzymanym w styczniu br. 26-letnim szefem gangu. Według ustaleń śledczych 5 dilerów zaopatrywało się w nielegalny towar od swojego bossa. Kolejno rozprowadzali go dalej na czarnym rynku. Finalnie, zabronione substancje trafiały do detalicznych klientów.

Wszyscy odpowiedzą za dilerkę. Wobec dwóch podejrzanych sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za handel znaczną ilością środków odurzających grozi do 12 lat więzienia. Dotychczas zatrzymanych zostało już 25 osób, w tym szef narkotykowego gangu.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca