Nauczyciele z Krakowa bronią osób LGBT. Kurator Barbara Nowak żąda wyjaśnień

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty / fot. Jan Lorek

43 nauczycieli z Krakowa opublikowało w mediach społecznościowych swoje wsparcie dla osób LGBT. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zażądała od nich wyjaśnień.

„My, nauczyciele krakowskich szkół, poruszeni i oburzeni rozlewającą się po naszym kraju falą nienawiści wobec osób LGBT+, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich aktów dyskryminacji, prześladowania, stygmatyzacji oraz przemocy słownej i fizycznej, jakiej w ostatnich tygodniach osoby LGBT+ doświadczają w coraz większym stopniu” – tak zaczyna się apel podpisany imieniem i nazwiskiem przez 43 krakowskich nauczycieli.

Krakowscy nauczyciele w obronie osób LGBT+My, nauczyciele krakowskich szkół, poruszeni i oburzeni rozlewającą się po…

Opublikowany przez Macieja Miłkowskiego Czwartek, 17 września 2020

W apelu jest także zapewnienie, że wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele LGBT są zawsze u siebie i mogą liczyć na pomoc pedagogów, ich wsparcie i zrozumienie.

Na apel nauczycieli broniących osób LGBT zareagowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Jak podaje gazeta Wyborcza – zażądała wyjaśnień od nauczycieli. Z kolei Eska cytuje Barbarę Nowak, według której list nauczycieli to dowód ich nieudolności. – Okazuje się, że jest zgłaszany taki problem i to na zasadzie listu otwartego do społeczeństwa. Nauczyciele ni mniej, ni więcej zgłaszają, że nie potrafią sobie poradzić z problemem – mówi cytowana przez Eskę małopolska kurator oświaty.

(red)

Zobacz także