Nawet 30 tysięcy złotych kary dla pirata drogowego

Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego narzekają na bardzo wysokie mandaty. Ale kara w wysokości 30 tys. złotych? Taka grozi 54-letniemu mężczyźnie, który złamał limit prędkości i prowadził auto pomimo wcześniejszej utraty uprawnień.

W poniedziałek, 28 marca 2022 roku, około godz. 9 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7, policjanci grupy SPEED z komendy wojewódzkiej w Krakowie, zatrzymali do kontroli drogowej 54 – letniego kierującego pojazdem marki Pontiac. W miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h, miał na liczniku o 67 km/h więcej.
– Po skontrolowaniu mężczyzny okazało się, że nie posiada prawa jazdy, gdyż 20 października 2021 roku zostało mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto w bazie danych ustalono, że kierujący parokrotnie był zatrzymywany przez policjantów za jazdę bez uprawnień. Mając powyższe na uwadze odstąpiono od ukarania mandatem karnym i sprawa została skierowana do sądu, gdzie za powyższe naruszenia prawa może być orzeczona kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych – relacjonują policjanci.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie