Negocjacje w sprawie organizacji hitowego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Zarząd Ruchu Chorzów nie doszedł do porozumienia z władzami Stadionu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się zatem w Gliwicach.
Ruch Chorzów i Wisła Kraków to zespoły, które rywalizują obecnie na zapleczu Ekstraklasy i liczą się w walce o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Jakby tego było mało, ich kibiców łączy od kilku lat przyjaźń. Z uwagi na remont stadionu w Chorzowie, od początku rundy wiosennej Ruch domowe mecze rozgrywa w Gliwicach. Jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby hitowy mecz z Wisłą Kraków, który przyciągnie ogromne zainteresowanie, zorganizować na Stadionie Śląskim.
Rozmowy w tej sprawie trwały od jakiegoś czasu. „Niebiescy” liczyli, że uda im się porozumieć z władzami obiektu w kwestii organizacji tego futbolowego święta. Ostatecznie jednak strony nie doszły do porozumienia.. Powodem był brak kompromisu w „zakresie rozkładu odpowiedzialności związanej z potencjalnymi uszkodzeniami”.
Ruch Chorzów wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie „Zakończyły się negocjacje ze Stadionem Śląskim w sprawie organizacji meczu z Wisłą Kraków. Strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu. Spotkanie z „Białą Gwiazdą” zostanie rozegrane w Gliwicach – poinformował Ruch Chorzów.
ℹ️ Zakończyły się negocjacje ze @StadionSlaski w sprawie organizacji meczu z @WislaKrakowSA. Strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu. Spotkanie z „Białą gwiazdą” zostanie rozegrane w Gliwicach.
Więcej w komunikacie ⤵️https://t.co/m41BWTfGhk pic.twitter.com/ajE37fz4fW
— Ruch Chorzów (@RuchChorzow1920) March 21, 2023
(JS)



