Nie ma już zagrożenia terrorystycznego? Na dworcu można ponownie korzystać ze skrytek bagażowych

Od połowy kwietnia na Dworcu Głównym nie można było korzystać z  przechowalni i  skrytek bagażowych. Miało to związek z „dynamiczną sytuacją geopolityczną”.

Wakacje w pełni, a to wiąże się z większą liczbą turystów w Krakowie. Po przyjeździe na Dworzec Główny nie mieli możliwości przechowania tam bagażu. Wszystko dlatego, iż zgodnie z wprowadzonymi  przez Prezesa Rady Ministrów stopniami alarmowymi,  związanymi z dynamiczną sytuacja geopolityczną w regionie i w Ukrainie, skrytki bagażowe od połowy kwietnia zostały wyłączone z użytkowania . Termin obowiązywania zarządzenia był już przedłużany kilkukrotnie.

O wyjaśnienie tej kwestii zapytaliśmy Polskie Koleje Państwowe.  Jak informuje KRKnews  Michał Stilger, rzecznik prasowy Polskie Koleje Państwowe S.A. – Na początku lipca skrytki bagażowe na dworcu Kraków Główny ponownie zostały udostępnione podróżnym i innym użytkownikom. Szafki zostały udostępnione warunkowo, co jest związane z kwestiami bezpieczeństwa. Z tych samych względów urządzenia tymczasowo były wyłączone z użytkowania –  wyjaśnił rzecznik PKP 

Co ciekawe, skrytki bagażowe na terenie pobliskiego centrum handlowego były czynne cały czas. 

(Jarek Strzeboński)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie