„Nie popieram Gibały, ale jestem za…”

Musisz przeczytać

– Nie popieram Gibały jako kandydata na prezydenta Krakowa. Jednocześnie słyszę od mieszkańców wiele wyrazów niezadowolenia z polityki Majchrowskiego, dlatego referendum to dobre narzędzie, aby dokonać oceny jego prezydentury – mówi nam Agnieszka Ścigaj. W rozmowie z KRKnews, jedyny poseł Kukiz’15 z okręgu krakowskiego przyznaje, że popiera pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego z funkcji prezydenta miasta.

Jak informowaliśmy na KRKnews, Gibała zebrał już 40 tysięcy (z 60 tys. wymaganych) podpisów pod wnioskiem o referendum (więcej tutaj). Wiele więc wskazuje na to, że wkrótce krakowianie będą mogli pokazać prezydentowi czerwoną kartkę. Lub – używając nomenklatury piłkarskiej z racji trwającego Euro – nadal pozostawić go w grze.

Agnieszka Ścigaj
Agnieszka Ścigaj

KRKnews: Jakie jest oficjalne stanowisko ruchu Kukiz’15 dotyczące referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego?

Agnieszka Ścigaj (poseł Kukiz’15): Nie ma oficjalnego stanowiska ruchu. Z całą pewnością jesteśmy za szanowaniem woli mieszkańców. Z tego, co wiemy powstał również komitet mieszkańców w sprawie referendum, a więc nie tylko Łukasz Gibała chce odwołania Jacka Majchrowskiego. Członkowie Kukiz’15 to też mieszkańcy Krakowa i zwolennicy referendum, więc cześć z nich angażuje się w zbieranie podpisów.

A pani jest za organizacją referendum?

Za referendum jestem zawsze, zwłaszcza, jeżeli podpisze się pod nim 60 tysięcy mieszkańców.

Pani już się podpisała?

Nie jestem zameldowana w Krakowie.

Popiera pani Gibałę w walce o odwołanie Majchrowskiego?

Nie popieram Gibały jako kandydata na prezydenta. Jednocześnie słyszę od mieszkańców wiele wyrazów niezadowolenia z polityki Majchrowskiego. Sama zresztą widzę wiele elementów polityki, z którą się nie zgadzam. Dlatego uważam, że jeśli mieszkańcy Krakowa poprą wniosek o referendum, jest to dobre narzędzie, aby dokonać oceny obecnej prezydentury.

Skoro nie Gibała i skoro nie Majchrowski, to kto powinien zasiąść w fotelu prezydenta Krakowa?

Ruch Kukiz’15 na ten moment nie proponuje swojego kandydata. A o innych, poza tymi dwoma wymienionymi, nie słyszałam.

 

Rozmawiał Łukasz Mordarski

fot. (u góry strony): DrabikPany via Foter.com

Czytaj także:

– To jest awantura, która nie służy Krakowowi – tak o referendum w sprawie odwołania Majchrowskiego mówi jedyny poseł Nowoczesnej z Krakowa Jerzy Meysztowicz. Więcej tutaj.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca