Nie tak łatwo zostać hejnalistą z Wieży Mariackiej. Straż powtórzy konkurs. Powód? Zaskakujący

Musisz przeczytać

W grudniu komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosił nabór na stanowisko hejnalisty. Chętnych było sporo, ale konkurs zostanie powtórzony.

Miejsce pracy? Oczywiście Wieża Bazyliki Mariackiej. A co będzie należało do obowiązków osoby zrekrutowanej? Oczywiście odgrywanie melodii hejnału mariackiego o każdej pełnej godzinie, przyjmowanie gości na wieży oraz oprowadzanie wycieczek, ale też reprezentowanie Komendy Miejskiej PSP w różnych wydarzeniach.

Do konkursu stanęło pięć osób, a po raz pierwszy w historii w tym gronie znalazła się również kobieta. Poza umiejętnościami gry na trąbce, kandydaci musieli zdać testy sprawnościowe i udowodnić m.in., że nie mają lęku wysokości. W codziennej pracy hejnalista musi pokonać 272 schody, by wejść na wieżę mariacką.

Okazało się, że to nie takie łatwe i PSP musi powtórzyć nabór. Dlaczego? – Do tego czasu kandydaci, którzy nie przeszli testów sprawnościowych, będą mogli poprawić swoją kondycję fizyczną – powiedział oficer prasowy komendanta miejskiego PSP Bartłomiej Rosiek w rozmowie z Onetem.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca