Nie żyje Krzysztof Krawczyk

Musisz przeczytać

Nie żyje Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Miał 74 lata. O jego śmierci poinformował menadżer piosenkarza.

Informacja jest o tyle zaskakująca, że w sobotę Krzysztof Krawczyk wrócił ze szpitala do domu. Do szpitala trafił po zakażeniu koronawirusem. O śmierci piosenkarza poinformował na Facebooku jego wieloletni menadżer Andrzej Kosmala.

NIE ŻYJEKRZYSZTOF KRAWCZYKR. I. P.

Posted by Andrzej Marian Kosmala on Monday, April 5, 2021

Krzysztof Krawczyk urodził się w 1946 roku. W latach 1963–1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy, w 1973 roku rozpoczął karierę solową. W październiku 2020 ze względów zdrowotnych i trwającej pandemii COVID-19 zawiesił całkowicie swoją działalność publiczną.

Jego kariera piosenkarska to historia wzlotów i upadków. W latach 70. ubiegłego wieku był jednym z najbardziej popularnych piosenkarzy w Polsce. Z tego okresu pochodzą takie przeboje jak „Byle było tak” i „Jak minął dzień”.

Potem wyjechał do Stanów Zjednoczonych, do Polski wrócił w połowie lat. 80. I znowu wraz z przebojami (np. „Za tobą pójdę jak na bal”) wróciła popularność.

28 czerwca 1988 uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu koło Buszkowa, w którym odniósł poważne obrażenia – miał pękniętą żuchwę, uszkodzone kości policzkowe, złamaną szczękę, centralne zwichnięcie stawu biodrowego i złamaną nogę. Po trzech latach przerwy wrócił na estradę, ale w 1990 roku ponownie wyemigrował do USA, by po kolejnych trzech latach wrócić do kraju. Przez kilka lat jego piosenki zyskiwały popularność wśród fanów disco-polo.

Kolejny przełom przyniosła współpraca z Goranem Bregovicem. W 2000 roku nagrał z nim płytę „Daj mi drugie życie” z przebojem „Mój przyjacielu”. Potem była współpraca z takimi polskimi artystami jak Muniek Staszczyk, Edyta Bartosiewicz.

Krzysztof Krawczyk odsłania swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Krakowie, 2008 (fot. Wikipedia)

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca