Nie żyje założyciel Amatorskiego Teatru im. kard. Karola Wojtyły, „Toporek” ze „Spotkań z balladą”

Nie żyje Leszek Pniaczek, aktor scen krakowskich pochodzący z Myślenic, wcielający się w rolę Toporka w popularnych niegdyś „Spotkaniach z balladą, założyciel myślenickiego I Amatorskiego Teatru im. kard. Karola Wojtyły. Aktor miał 59 lat od lat zmagał się z ciężką chorobą.

Informację o śmierci aktora znalazła się na facebookowym profilu „Przyjaciele dla Leszka Pniaczka – Licytacje Charytatywne”. To grupa wspierająca aktora w walce z chorobą, z którą zmagał się od wielu lat. Leszek Pniaczek miał cukrzycę, a kilka lat temu pojawiły się poważne powikłania. „Niestety dotarła do Nas smutna informacja. Zmarł Leszek Pniaczek, pochodzący z Myślenic aktor scen krakowskich i założyciel myślenickiego I Amatorskiego Teatru im. kard. Karola Wojtyły. Tzw. Toporek ze „Spotkań z balladą”. Leszku cały czas mówiłeś , że się spotkamy jak wyzdrowiejesz i czas pozwoli , że zaśpiewamy , że …. w takim razie pozostaje słowo kiedyś… Wyrazy współczucia, łączymy się w bólu z rodziną Leszka” – czytamy w ostatnim wpisie na facebookowej grupie „Przyjaciele dla Leszka Pniaczka – Licytacje Charytatywne”.

Fot. screen FB „Przyjaciele dla Leszka Pniaczka – Licytacje Charytatywne”

Leszek Pniaczek ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Grał na scenach Teatru Bagatela i Teatru Ludowego. Współpracował m.in. ze Sceną Papieską Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. W Myślenicach tworzył Kabaret literacki Pniaku Show i założył Amatorski Teatr im. kard. Karola Wojtyły. Publiczności telewizyjnej dał się poznać przede wszystkim jako Toporek w „Spotkaniach z balladą”.

Pogrzeb Leszka Pniaczka odbędzie się w czwartek, 9 lutego 2023. Uroczystości pogrzebowe rozpocznie o godz. 13.30 różaniec odmówiony w intencji zmarłego, pół godziny później zostanie odprawiona msza św. żałobna – w kościółku parafialnym na Stradomiu w Myślenicach.

(red)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie