Masz taką kawiarkę IKEA? Może wybuchnąć!

IKEA wycofuje z rynku kawiarki METALLISK o pojemności 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej. Podczas przyrządzania kawy może dojść do wybuchu. Kawiarki nie wolno używać, można ją zwrócić i otrzymać pieniądze wydane na zakup.

„IKEA zwraca się do wszystkich klientów, którzy nabyli kawiarki na płytę kuchenną METALLISK o pojemności 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, oznaczone datami pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień), z prośbą o zaprzestanie używania tego produktu i kontakt z marką w celu otrzymania zwrotu pieniędzy” – czytamy w komunikacie sieci handlowej.

IKEA wycofuje z rynku kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej z powodu zwiększonego ryzyka wybuchu produktu podczas użytkowania. Ryzyko to wzrosło po tym, jak zmieniono materiał oraz konstrukcję zaworu bezpieczeństwa. „Akcją wycofania z rynku objęte są tylko kawiarki z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym/szarym) i nie dotyczy ona żadnych innych produktów” – zaznacza IKEA.

Fot. IKEA

W celu otrzymania zwrotu pieniędzy, kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można uzyskać na stronie IKEA.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00. „IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji” – czytamy w komunikacie sieci.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie