Niebezpieczne „zabawy” młodzieży na pętli Górka Narodowa. Bójki, pałki teleskopowe i maczety

Na nowo otwartej pętli tramwajowej Górka Narodowa doszło do niebezpiecznych incydentów z udziałem grupy młodzieży. Około 15 osób, w wieku nieprzekraczającym 15 lat, urządziło na terenie obiektu niebezpieczne zabawy, które zostały uwiecznione na zdjęciach opublikowanych przez Zarząd Transportu Publicznego 

Na zdjęciach widać bójki, używanie „mini” miotaczy ognia, pałki teleskopowej, maczety, a także próbę użycia hydrantu. Najbardziej zaskakującym elementem była próba mycia obiektu gaśnicą proszkową, co, mimo że mogło wydawać się dobrym pomysłem, okazało się bardzo niepraktyczne.

ZTP przypomina, że obiekt jest monitorowany przez nowoczesne systemy, które stanowią standard na tego typu węzłach komunikacyjnych. Materiały z monitoringu zostały przekazane policji, która przeprowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie.

Wielu z młodych uczestników tych niebezpiecznych zabaw może spodziewać się poważnych konsekwencji prawnych i ograniczeń w wakacyjnych planach.

 – Mamy XXI wiek, na takich obiektach jak ten węzeł, systemy monitoringowe nie są nowością, a raczej standardem. Ktoś na wakacje będzie mógł pojechać najdalej na balkon albo do drugiego pokoju. Sprawę poprowadzi dalej policja – przestrzega uczestników „zabawy” ZTP. 

ZTP apeluje do rodziców o wzmożoną kontrolę nad swoimi dziećmi i przypomina o odpowiedzialnym korzystaniu z infrastruktury miejskiej.

Najnowsze

Co w Krakowie