Pomysły ZIKiTu nie działają. Wróciły korki

Koniec kilometrowych korków w rejonie skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich – Wielicka – Powstańców Wielkopolskich. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uruchomił dziś buspas na ul. Kamieńskiego. Dodatkowo w rozładowaniu ruchu pomóc ma parking przy ul. Ćwiklińskiej. – Korek jak stał, tak stoi. Nie ma żadnej poprawy – donosi nam jednak Pan Marcin, który o godz. 6:15 utknął na ul. Kamieńskiego.

Tak o godz. 6:20 (22 marca) wyglądają efekty działania buspasa na ul. Kamieńskiego
Tak o godz. 6:20 (22 marca) wyglądają efekty działania buspasa na ul. Kamieńskiego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uznał, że buspas powinien w dużym stopniu rozwiązać problem korków, które od momentu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, tworzą się na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich – Wielicka – Powstańców Wielkopolskich, ale również na pobliskich ulicach, którymi kierowcy próbują przedostać się w stronę centrum Krakowa.

– Ten buspas urzędnicy mogą sobie namalować na czole. Od 20 minut stoję na ul. Kamieńskiego. Korek zaczyna się już na rozjeździe z ul. Wielicką, która zresztą wygląda identycznie, jest dopiero 6 rano! – pisze do nas Pan Marcin, który kolejny dzień pokonuje trasę Wieliczka – Kraków z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem.

Buspas wytyczony na ul. Kamieńskiego na odcinku od ul. Pańskiej do ul. Powstańców Śląskich, ma nie tylko usprawnić ruch komunikacji miejskiej. Mogą korzystać z niego również taksówki oraz samochody osobowe, ale pod warunkiem, że na pokładzie będą miały co najmniej trzech pasażerów. Z kolei dla kierowców, którzy zdecydują się przesiąść z samochodu do tramwaju, ZIKiT przygotował dodatkowe miejsca na parkingu na ul. Ćwiklińskiej, na jednym pasie ruchu od ul. Mała Góra do ul. Aleksandry.

(pt)

9 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie