Niecodzienne odkrycie policjantów z Krakowa. Wszystko dzięki GPS

Funkcjonariusze z Krakowa zatrzymali pojazd, w którym przewożono z Anglii skradzioną minikoparkę.

Policjanci dowiedzieli się, że w stronę Krakowa jedzie samochód ciężarowy ze skradzioną na terenie Anglii minikoparką. Sprzęt został skradziony w połowie maja, ale udało się ustalić jego miejsce dzięki internetowemu podglądowi lokalizacji koparki możliwej dzięki nadajnikowi GPS, który posiadał pojazd. 

Policjanci zarządzili posterunki blokadowe na ternie Nowej Huty, gdzie ostatnio logowało się urządzenie oraz wysłał na miejsce dostępne patrole. Wytypowali też ulicę Ciepłowniczą, jako najbardziej prawdopodobną lokalizację ciężarówki. Gdy mundurowi zauważyli ciągnik siodłowy z naczepą, na której znajdowało się kilka pojazdów, w tym skradziona minikoparka, doszło do zatrzymania kierowcy.

„Jak się okazało zajmujący się transportem międzynarodowym kierowca ciężarówki z Nowego Sącza, nie wiedział, że przewoził skradziony sprzęt. Tuż przed wyjazdem z Anglii ogłosił się na tamtejszej stronie internetowej świadczącej usługi transportowe. Wówczas nawiązał z nim kontakt z mężczyzna mówiący po polsku, z którym umówił się na przewóz pojazdów z miejscowości Sandy we Wschodniej Anglii do Nowego Targu” – czytamy na oficjalnej stronie Małopolskiej Policji.

 Brytyjscy oraz polscy policjanci ustalają teraz okoliczności kradzieży, paserów i inne osoby powiązane z kradzieżą minikoparki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie