Nieoficjalnie. Uniwersytet Ekonomiczny zamyka basen. Jednym z powodów droga energia

Są pierwsze „ofiary” drastycznych podwyżek taryf za prąd i gaz. Władze Uniwersytetu Ekonomicznego zamykają basen przy ulicy Rakowickiej. Informacje o zamknięciu dostały już szkoły pływania. Jutro po godzinie 9, władze uczelni wystosują oficjalny komunikat. 

„Dzisiaj otrzymaliśmy informacje o decyzji władz Uczelni UEK odnośnie przyszłej działalności basenu. Ze względów ekonomiczno-gospodarczych Uczelnia zdecydowała się na zamknięcie pływalni do czerwca 2023” poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych szkoła pływania Swim-Sport, która korzystała z basenu UEK.

fot. FB Swim-Sport

Wiadomość o planowanym zamknięciu basenu potwierdza rzecznik prasowy UEK Paweł Kozakiewicz. Jak podkreśla, nie została podjęta jeszcze decyzja do kiedy basen będzie nieczynny.

 – Oficjalny komunikat w tej sprawie wydamy jutro ( 22 września) po godzinie 9. Na ten moment mogę potwierdzić, iż basen będzie zamknięty.  Jednym z głównych powodów jest wzrost taryf energetycznych oraz innych kosztów utrzymania – powiedział w rozmowie z KRKnews  Paweł Kozakiewicz.

(JS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie