Miasto sprzedaje nieruchomość wartą 2,4 mln złotych za jeden procent jej wartości

Miasto zamierza sprzedać bez przetargu nieruchomość przy ul. Ceglarskiej 15. Blisko 29-arowa działka wraz z budynkami w fatalnym stanie trafi do Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk. Instytut kupi nieruchomość za jeden procent jej wartości, czyli za ok. 24,3 tys. złotych.

Zgodnie z wyceną, grunty i budynki przy ul. Ceglarskiej warte są 2,43 mln złotych. Zarządzenie prezydenta mówi o udzieleniu 99-proc. bonifikaty od tej ceny. A to oznacza, że Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk zapłaci miastu tylko 24,3 tys. złotych. Nieruchomość ma być wykorzystywana na cele oświatowe, naukowe, badawczo-rozwojowe, niezwiązane z działalnością zarobkową. Ale po 10 latach od nabycia Instytut Nauk Geologiczny PAN nie będzie już związany tymi warunkami. Jeśli wcześniej złamie zapisy umowy, będzie musiał oddać miastu całą udzieloną bonifikatę.

Formalnie nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa. Prezydent zarządza nią jako zadaniem dla miasta na prawach powiatu. Na zbycie musi zgodzić się przedstawiciel rządu. Ponad miesiąc temu (2 lutego 2022 roku) wojewoda małopolski wyraził zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w Krakowie przy ul. Ceglarskiej wraz z udzieleniem bonifikaty od ceny sprzedaży.

Fot. KRKnews

(GS)

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie