Malownicza ścieżka rowerowa pod Krakowem już otwarta [zdjęcia]

Rowerzyści już mogą korzystać z nowej malowniczej trasy z pięknym widokiem na zieleń i panoramę Skawiny. Zakończyły się właśnie odbiory 11-kilometrowej trasy rowerowej na Kanale Łączańskim.

Ścieżka rowerowa na Kanale Łączańskim w Skawinie

Zdjęcie 2 z 12

– Dzięki połączeniu funkcjonalności i atrakcyjnych widoków ścieżka rowerowa żyje przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku pozwala bezpiecznie i zdrowo dotrzeć do pracy, a w weekendy jest atrakcyjną ofertą do spędzania czasu wolnego dla całych rodzin – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Nowa asfaltowa ścieżka rowerowa jest częścią trasy Velo Małopolska. Ciągnie się od miasta Skawina aż do Jaśkowic. – To idealne miejsce do jazdy na rowerze, spacerów i spędzania wolnego czasu. Zarówno rowerzyści jak i piesi doceniają prostą, równą drogę, kilka mostów, którymi mogą dostać się na drugą stronę Kanału Łączańskiego oraz zaporę znajdującą się na końcu trasy – podkreśla Marcin Kozielski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

Ścieżka pełni także bardzo ważną funkcję komunikacyjną dla mieszkańców gminy. Trasa przebiega przez stacje przesiadkowe Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, co pozwala wygodnie i bezpiecznie dotrzeć rowerem na pociąg. Ścieżka umożliwia również dotarcie z zachodniej części gminy do centrum omijając przy tym niebezpieczną drogę krajową 44. – To rozwiązanie już doceniają mieszkańcy, którzy jeszcze do niedawna, by dotrzeć do pracy w centrum gminy, musieli jeździć samochodem lub autobusem. Dzięki wybraniu ścieżki oszczędzają czas, pieniądze i nie zanieczyszczają powietrza – twierdzi Marcin Kozielski.

Koszt budowy ścieżki wyniósł prawie 10 milionów złotych, 85 procent całej inwestycji zostało pokrytych ze środków Unii Europejskiej.

(red) (fot. Marcin Kozielski, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie)

Profesjonalna księgowość dla Twojej firmy

Najnowsze

Co w Krakowie