Nowe hotele w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Pod Wawel zawitają nowe marki hotelowe

Hotele w Krakowie dysponują dziś 12 tys. pokoi. W ciągu najbliższych dwóch lat przybędzie ich jeszcze 2,5 tys. dzięki planowanym inwestycjom w branży hotelowej.

Jak podaje Walter Herz, firma działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych Kraków jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków hotelowych w Polsce. Większy ruch w tym sektorze jest tylko w Warszawie, na podobnym poziomie co pod Wawelem – w Trójmieście.

W najnowszym raporcie Walter Herz o rynku hotelowym w Polsce jest mowa o inwestycjach w tej branży w Krakowie.

Przy Alei Róż jesienią ubiegłego roku został otwarty hotel ibis Styles Kraków Santorini z 63 pokojami. Na ostatni kwartał przyszłego roku jest natomiast zaplanowane oddanie przy ulicy Mogilskiej kolejnego hotelu tej marki z 259 pokojami. W stolicy Małopolski pojawić ma się również hotel Radisson RED Kraków.

Spółka AMW Hotele, wchodząca w skład Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego zapowiedziała z kolei wprowadzenie na krakowski rynek ekskluzywnej marki Le Méridien. Rebranding ma przejść istniejący hotel Royal, który po zmianie marki zaoferuje około 100 pokoi w doskonałej lokalizacji (u stóp Wawelu).

Inna, nowa, lifestylowa marka, która pojawić ma się w Krakowie w 2022 roku, to TRIBE. Hotel TRIBE Kraków Stare Miasto, położony przy ulicy Worcella, obok istniejącego Mercure Kraków Stare Miasto, Galerii Krakowskiej i dworca kolejowego dostarczyć ma 170 stylowych pokoi, restaurację, kącik kawowy i bar, centrum fitness i saunę.

W pierwszym kwartale przyszłego roku gości przyjmie także Mercure Kraków Fabryczna City – 200-pokojowy hotel, w którym znajdzie się również 3,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni konferencyjnej, 2 tys. mkw. powierzchni fitness & spa z basenem oraz bar i restauracja. Obiekt powstanie w ramach realizowanej w Krakowie inwestycji Fabryczna City. W zabytkowych budynkach na terenie kompleksu mieścić się będzie też sześć innych restauracji, z których jedna dysponowała będzie własnym browarem z piwem warzonym na miejscu.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie