Nowe rondo na budowie drogi ekspresowej S7. Zmiana organizacji ruchu na węźle Widoma

Na 4 najbliższe tygodnie została zmieniona organizacja ruchu w rejonie budowanej drogi ekspresowej S7 na północ od Krakowa. Przy węźle Widoma udostępniono tymczasowe rondo i bajpas, którym kierowcy ominą fragment drogi krajowej nr 7.

– Kończą się prace zmierzające do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu na budowanym węźle Widoma S7. Zmiana, która nastąpi 12 kwietnia 2021 r. polega na udostępnieniu do ruchu tarczy nowego ronda (bez ruchu okrężnego) i przejazd bajpasem, omijając tym samym fragment drogi krajowej nr 7 – informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jadąc w kierunku Krakowa z istniejącej DK7 zjeżdżamy przebudowanym odcinkiem DK7 na rondo (bez możliwości jazdy w ruchu okrężnym), a następnie wylotem w kierunku Krakowa wjeżdżamy na nowy odcinek bajpasu (około 100 m), który łączy się z istniejącym bajpasem i dalej ruch odbywa się bez zmian. W kierunku Kielc ruch odbywa się podobnie.

Fot. GDDKiA Kraków

– Podczas tego etapu prac będzie wykony docelowy odcinek DK7, pomiędzy rondem a wiaduktem. Nastąpi rozebranie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstw konstrukcyjnych i nawierzchni bitumicznej – podaje Iwona Mikrut.

Przewidywany czas takiej organizacji ruchu wynosi 4 tygodnie.

Aktualnie na odcinku budowanej S7 Widoma – Szczepanowice zaawansowanie robót drogowych wynosi 75,3 proc., a robót mostowych – 86,8 proc.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie