Nowe stawki za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków

Musisz przeczytać

1 października wprowadzone zostaną zmiany stawek opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków oraz stawek preferencyjnych dla płatności automatycznych (A4Go, Telepass i videotollingu). W praktyce kierowców czekają podwyżki. Na każdej z bramek za niektóre pojazdy trzeba będzie zapłacić kilka złotych więcej.

Oto zmiany przedstawione przez Stalexport Autostrada Małopolska:

  • zmniejszenie bonifikaty zastosowanej do stawki opłat dla pojazdów kategorii 2 i 3 z kwoty 15 zł do kwoty 13 zł (liczonej od kwoty 35 zł),
  • zlikwidowanie preferencyjnych stawek opłat dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 dla przejazdów z wykorzystaniem ww. płatności automatycznych,
  • zmiana preferencyjnej stawki opłaty dla pojazdów kategorii 1 (innych niż motocykle) za przejazd z wykorzystaniem ww. płatności automatycznych z kwoty 8 zł do kwoty 9 zł.

Te zmiany w praktyce oznaczają, że na każdej z bramek za niektóre pojazdy trzeba zapłacić więcej. I to nawet o kilka złotych. Od 1 października 2021 roku stawki opłat pobierane ma A4 Katowice-Kraków na każdym z dwóch placów poboru wynosić więc będą jak poniżej:

Fot. autostrada-a4.com.pl

Z kolei użytkownicy elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid mają możliwość zagwarantowania sobie przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie:

  • 8 zł dla pojazdów kategorii 1;
  • 17 zł dla pojazdów kategorii 2 i 3;
  • oraz 30 zł dla pojazdów kategorii 4

przez kolejne dwa lata od daty zakupu, niezależnie od ewentualnych zmian stawek opłat. Wystarczy, że do końca września br. doładują swoje urządzenie pokładowe impulsami (przejazdami) lub zarejestrują się w serwisie A4Go www.a4go.pl i razem z urządzeniem nabędą pakiet co najmniej 20 impulsów na start.

(jk)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca