Nowe zarzuty dla byłego dyrektora Bagateli. Wkrótce akt oskarżenia?

Dziewięć nowych zarzutów usłyszał w środę w krakowskiej prokuraturze były dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela Henryk Jacek S. Dotyczą nakłaniania do poddania się czynności seksualnej oraz łamania praw pracowniczych – informuje tvn24.pl.

Zdaniem stacji, jeszcze w czerwcu do sądu ma trafić akt oskarżenia w tej sprawie.

Afera w Teatrze Bagatela wybuchła pod koniec zeszłego roku, gdy kobiety pracujące w teatrze postanowiły przerwać milczenie. Zaczęły głośno mówić o czynach, jakich dopuszczał się Jacek S. Kobiety twierdzą, że były przez niego mobbingowane i molestowane.

W styczniu Jacek S. został zatrzymany przez policję, a potem Jacek Majchrowski odwołał go ze stanowiska. Teatr ma już nowego dyrektora. Na początku marca stanowisko to objął Andrzej Wyrobiec.

S. za to ma coraz większe kłopoty. W styczniu usłyszał dziewięć zarzutów. Nie przyznał się do winy. Teraz usłyszał kolejne dziewięć zarzutów. Są bardzo podobne do poprzednich, ale dotyczą innych kobiet. Także takich, które S. zaczepiał poza teatrem.

Z informacji tvn24.pl wynika, że śledztwo w sprawie byłego dyrektora Teatru Bagatela zmierza do końca. Śledczy czekają jeszcze na opinie biegłych: psychiatryczną i seksuologiczną, dotyczące Henryka Jacka S. Opinie psychologiczne dotyczące kobiet obciążających go zeznaniami dotarły już do prokuratury.

Jest bardzo prawdopodobne, że akt oskarżenia w sprawie molestowania kobiet w Teatrze Bagatela jeszcze w czerwcu trafi do sądu.

ml, tvn24.pl

Najnowsze

Co w Krakowie