Nowi kontrolerzy w pojazdach MPK

Od dzisiaj (1 lutego) pasażerowie krakowskiego MPK powinni przygotować się na spotkanie z nowymi kontrolerami biletów. Za obsługę biletową będzie odpowiedzialna nowa firma Renoma, której pracownicy rozpoczną kontrole biletów w zupełnie nowych strojach.

W ciągu miesiąca firma Renoma będzie miała za zadanie dokonać co najmniej 15 tys. kontroli biletów zarówno w tramwajach, jak i w autobusach. Dodatkowo umowa podpisana z miastem zakłada, że kontrolerzy powinni wystawić 6 tys. mandatów. Taka karna statystyka ma zapewnić wysoki poziom świadczonych usług i umożliwić gminie skuteczne kontrolowanie wykonywanej przez kontrolerów pracy.

– Dziś rano miałam kontrole, ale Pan chyba nie do końca jeszcze znał realia, bo nie wiedział, że skasowany bilet czasowy jest ważny nie tylko w tym autobusie, w którym go skasowałam, ale udało się to wszystko wyjaśnić – relacjonuje Pani Marta, która dziś rano w drodze do pracy spotkała nowych kontrolerów.

Pracowników firmy Renoma można rozpoznać m.in. dzięki zupełnie nowym uniformom. Składają się one z białych koszul, bordowego krawatu oraz granatowych spodni i kurtek z logotypem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Warto pamiętać również, że kontrolerzy posiadają specjalne identyfikatory. Pracownicy zostali również wyposażeni w nowoczesne urządzenia do kontroli, które są wyposażone w nadajniki GPS, dzięki temu w każdej chwili można sprawdzić, gdzie pracują kontrolerzy biletów.

(pt)

fot. ZIKiT

Najnowsze

Co w Krakowie