Ponad 80 nowych policjantów w Krakowie

To był już czwarty nabór do małopolskiej policji w tym roku. W tej turze przyjęto 120 osób, w tym 28 kobiet. Ponad 80 policjantów będzie służyć w Krakowie – w Komendzie Wojewódzkiej i Komendzie Miejskiej.

We wtorek, 28 września 2021 roku, na terenie Oddziału Prewencji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Do służby przyjęto ich 15 września. Teraz czeka ich szkolenia, ale już wiadomo, gdzie będą służyć. 21 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 61 nowych funkcjonariuszy. 5 policjantów trafi do wielickiej komendy powiatowej. 3 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu zyska 8 nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zostanie przydzielonych 4 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu dostaną po 3 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej dostaną po 2 nowych funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zostanie przydzielony 1 policjant.

Podczas czwartego przyjęcia w tym roku, do garnizonu małopolskiego przyjęto 120 nowych policjantów, w tym 28 kobiet. Podczas trzech poprzednich przyjęć, do służby wstąpiło 199 policjantów. Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji.

Ślubowanie nowych policjantów , odznaczenia dla zasłużonych

Zdjęcie 1 z 7

Podczas uroczystości wręczone też medale i odznaczenia policjantom z całego garnizonu małopolskiego (z komisariatów, komend miejskich i powiatowych oraz z komendy wojewódzkiej). Jeden funkcjonariusz został odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi za propagowanie idei czerwonokrzyskiej. Wręczono też medale za długoletnią służbę oraz odznaki zasłużonym policjantom. Za dokonania służbowe zostały także przyznane specjalne nagrody motywacyjne. Komendant ponadto udekorował 8 osób „Medalami za Zasługi dla Policji.

(red, fot. małopolska policja)

Najnowsze

Co w Krakowie